Piłkarze III-ligowych drużyn z regionu wałbrzyskiego dobrze spisują się w bieżacym sezonie

Świetnie bieżący sezon zaczęli piłkarze III-ligowych drużyn z terenu dawnego województwa wałbrzyskiego. Ostatnio Lechia Dzierżoniów i Bielawianka wygrały swoje mecze, a Polonia Stal Świdnica zremisowała.

Świetnie bieżący sezon zaczęli piłkarze III-ligowych drużyn z terenu dawnego województwa wałbrzyskiego. Po czterech kolejkach Lechia Dzierżoniów z kompletem punktów na koncie jest wiceliderem tabeli. W ostatniej serii spotkań zespół z Dzierżoniowa pokonał na wyjeździe 2:1 silną Ślęzą Wrocław. Wrocławianie, którzy na własnym boisku nie przegrali od kilku sezonów objęli prowadzenie w 17. minucie po golu Jakuba Jakóbczyka. Lechia wyrównała jednak w 37. minucie po trafieniu Marcina Buryły, a zwycięskiego gola strzelił w 78. minucie Damian Niedojad.
Nieco gorzej wiedzie się Polonii Stali Świdnica, ale i tak z dorobkiem 7. punktów zajmuje w tabeli niezłe, szóste miejsce. Polonia Stal w ostatniej kolejce zremisowała bezbramkowo na wyjeździe z Piastem Karnin (Gorzów Wielkopolski). Najniżej w stawce z naszych drużyn, bo na 12 miejscu z 4. punktami na koncie jest Bielawianka Bielawa, ale wygrała ona ostatnio pewnie u siebie 2:0 z Polonią Trzebnica. Bramki dla Bielawianki strzelili: Mateusz Szuszwalak w 26. minucie i Kamil Kuska w 90. minucie.