Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój za nami. Udany pomimo deszczu ZDJĘCIA

Paweł GołębiowskiZaktualizowano
Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój za nami ZDJĘCIA

Za nami 6. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój. Pomimo deszczu z Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Active" przy ulicy Kłodzkiej wystartowało ponad 700 osób. Najszybciej trudną trasę pokonał Andrzej Witek, który uzyskał czas 1:25:57. Na drugim miejscu uplasował się Czech Pavel Brydl (1:31:25), a trzeci był Tomasz Blados (1:32:09).
Najszybsza z pań Maria Czok zajęła 19 miejsce w kategorii open (1:46:17).

Uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans 21 kilometrów prowadzący w większości po górskich drogach, z dużymi przewyższeniami. Dodatkowym utrudnieniem był padający deszcz i grząska, śliska nawierzchnia na niektórych odcinkach trasy.

Po biegu odbyła się uroczysta dekoracja najszybszych i losowanie nagród. Każda Pani na mecie oprócz pamiątkowego medalu otrzymywała różę.
Bieg został zorganizowany przez Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław, przy współorganizacji Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Stowarzyszenia "Biegaj w Jedlinie".