Anna Zalewska, posłanka PiS-u z regionu wałbrzyskiego zwróciła się do prokuratora generalnego o objęcie specjalnym nadzorem śledztwa w sprawie kupowania, w ostatnich wyborach samorządowych, głosów w Wałbrzychu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W liście do prokuratora generalnego Anna Zalewska prosi o specjalny nadzór nad postępowaniem, bo jak twierdzi w małych miejscowościach jest tak, że wszyscy się znają - prokuratorzy, sędziowie, samorządowcy, a wokół rozwikłania spraw związanych z kupowaniem głosów w Wałbrzych jest sporo emocji.
Pisze również, że Prokuratura Okręgowa w Świdnicy już trzeci miesiąc zajmuje się sprawą kupowania głosów, a to budzi negatywne emocje i podejrzenia przewlekania sprawy. Jeden z kandydatów, walczący o unieważnienie drugiej tury wyborów, który wystąpił kilka tygodni temu o zabezpieczenie dowodów w postaci kart do głosowania, znajdujących się w Urzędzie Miasta i jeszcze nie został przesłuchany.Proszę o specjalny nadzór nad postępowaniem.

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  rex (gość)

  Szanowna Pani Poseł
  Nie wiem co powie Pani Szef Jaorsław Wielki, ale Pani ma u mnie plus , nie tylko Prokuratura ale także wałbrzyski Sąd powinien zostac przez ministra sprawiedliwości prześwietlony do glebi, a może by tak calość sedziów (zwlaszcza z karnego i cywilnego) w nagorde wysłac na staż np do Przemyśla a do Wa lbrzycha przysłać takich co mieszkakja co najmniej 100 km stad i nie maja dluzszego niż trzy lata stazu.
  ale by sie narobilo... miejscowi i swidniccy adwokaci i radcy prawni zmuszeni byli by natychmiast do chociazby przeczytania akt swoich klientow a do sadu moze powrocila by sprawiedliwosc.
  Brawo Pani Poslanko!!!!

  Dyzio (gość)

  Ta stara kwoka sie nie odczepi od Wałbrzycha?! Jezu! Wszystko drożeje, nie ma pracy, zamach w Smoleńsku nie wyjaśniony, Jaro wariuje.....a ta tylko wybory i wybory...