Premiera filmu pt. „Trzcina” w Wałbrzychu. To już trzecie dzieło Mikołaja Grzebieniaka i Filipa Orlińskiego, młodych filmowców z Wałbrzycha.

Premiera filmu pt. „Trzcina” w Wałbrzychu. Większość scen do filmu nakręcono nad Bałtykiem: w porcie w Łebie, w okolicach latarni morskiej w Stilo oraz, dzięki pomocy rybaka Eugeniusza Penkowskiego, na otwartym morzu podczas połowu ryb. Część zdjęć była również realizowana w Wałbrzychu. W filmie obok aktorów amatorów z Trzeciego Teatru w Wałbrzychu (Julia Dudka, Angelika Sokólska, Paulina Krzeczkowska, Filip Orliński, Maciej Frąszczak, Grzegorz Behan) występują również zawodowi aktorzy z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (Włodzimierz Dyła i Michał Kosela).

FILM TRZCINA


Muzykę do filmu napisał Bartosz Żurakowski, dyrygent Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Pan Bartosz Żurakowski. „Trzcinę” wyreżyserował Mikołaj Grzebieniak, który wraz z Filipem Orlińskim napisali również scenariusz filmu. „Trzcina” to już trzecia produkcja Nikolaus Film Studio - grupy osób pasjonujących się sztuką, a szczególnie filmem. Najpierw 13 grudnia 2013 r. w kinie „Apollo” miała miejsce premiera filmu pt. „Manipulacja” - historii bezdomnego szachisty. Z kolei 29 października 2015 r. w wałbrzyskim Cinema City miała miejsce premiera „Agnozji”. To film historyczny, który został zainspirowany legendą o topielcach. Został zrealizowany na terenie Muzeum Wsi Opolskiej. „Trzcina” to opowieść o konfrontacji człowieka z naturą i walce ze swoimi wewnętrznymi demonami, została zainspirowana filozofią Blaisea Pascala. Premiera filmu została zorganizowana w wałbrzyskim Cinema City.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!