Remonty dróg w Boguszowie-Gorcach na nadchodzące miesiące już zaplanowano. - Ulica Reymonta przy przylegającym do Sobięcina wiadukcie kolejowym wygląda tragicznie. Nie lepsza jest 1 Maja, zwłaszcza na wysokości cmentarza - mówi Tomasz Jankowski, prywatny przedsiębiorca. Mieszkańcy wszystkich boguszowskich dzielnic z pamięci potrafią wyliczyć najbardziej dziurawe drogi. Jest szansa na poprawę stanu części z nich już w tym roku. Wkrótce zostaną ogłoszone przetargi na pierwsze z zaplanowanych prac.

Remonty dróg w Boguszowie-Gorcach - co wiosną?


- Wiosną przystąpimy do remontu ul. Górniczej w Gorcach, są też zabezpieczone środki na ul. Wincentego Pola w Kuźnicach Świdnickich - zapowiada Paweł Sosialuk, wiceburmistrz Boguszowa-Gorc. Poprawa stanu stykającej się z drogą wojewódzką ul. Górniczej jest potrzebne, ale sam remont będzie uciążliwy dla mieszkańców. Ta ulica stanowi bowiem główną oś, od której odchodzą mniejsze osiedlowe uliczki. Prowadzi też do ul. Chopina, gdzie już wkrótce ma być budowane niewielkie nowe osiedle. Koszt prac szacowany jest na ok. 500 tys. zł.
W przypadku ul. Pola gmina będzie musiała wyłożyć ok. 250 tys. zł, a dodatkowe 100 tys. zł dołoży Nadleśnictwo Wałbrzych. Również w jego interesie jest dobry stan tej drogi, która wiedzie przed tereny leśne do Mieroszowa.

Remonty dróg w Boguszowie-Gorcach - co na Osiedlu Krakowskim?


Nie zabraknie też remontów na dróg na Osiedlu Krakowskim. - Mamy plan napraw w obrębie ul. Reja, Nadziei i Pokoju. Wiosną wybierzemy która z nich wymaga pilnej ingerencji. W tym roku przygotujemy też kosztorysy remontów dróg w Boguszowie. Jest szansa na tegoroczna realizację części tych najbardziej naglących - dodaje Sosialuk. Na prace w obrębie Os. Krakowskiego zarezerwowano 200 tys. zł.
Miasto nie rezygnuje też z planowanego remontu ciągu drogi powiatowej nr 3397D, czyli ul. Reymonta i Żeromskiego. Miasto za kwotę do 400 tys. zł ma zadbać o chodniki i oświetlenie uliczne, a powiat o resztę. - Całe zadanie ma kosztować wedle wstępnych ustaleń prawie 2,3 mln zł. Nie są jeszcze znane szczegóły tej realizacji - mówi Mateusz Mykytyszyn, asystent starosty.
Wszystko wskazuje na to, że remont ten nie został dofinansowany środkami dla „schetynówek”, dlatego zadanie będzie podzielone na etapy.

Remonty dróg w Boguszowie-Gorcach - Stary Lesieniec


- Planowany jest też remont 550 metrów ul. Kosynierów. Będzie on współfinansowany z budżetu państwa, a w szczególności środków przeznaczonych na likwidację skutków klęsk żywiołowych - dodaje Mykytyszyn. Remont ulicy w dzielnicy Stary Lesieniec obejmie jezdnię na wysokości - od 5 km. Prace mają kosztować 305,5 tys. zł, 112,8 tys. zł da powiat, a reszta - 192,7 to środki ministerialne.
Starostwo Powiatowe planuje też most w ciągu ul. Kosynierów w dzielnicy Stary Lesieniec. Na to zadanie przeznaczono 180,2 tys. zł.

Remonty dróg w Boguszowie-Gorcach przeczytaj też:


remonty w 2013 roku

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!