Rezerwy koszykarskiego Górnika Wałbrzych wygrały III-ligowy pojedynek z WSTK Wschowa

Rezerwy wałbrzyskiego, koszykarskiego II-ligowca wygrały pojedynek w III lidze. Górnik Trans.eu Invest Park Wałbrzych pokonał na swoim parkiecie 86:66 WSTK Wschowa.

Rezerwy wałbrzyskiego, koszykarskiego II-ligowca wygrały pojedynek w III lidze. Górnik Trans.eu Invest Park Wałbrzych pokonał na swoim parkiecie 86:66 WSTK Wschowa. W zespole z Wałbrzycha występują głównie młodzi zawodnicy (np. Bartosz Kosior ma 14 lat), ale i starsi nie mieszczący się w pierwszym składzie.
Mecz z WSTK Wschowa był dobrą szkołą koszykówki. Wałbrzyszanie zaczęli bowiem spotkanie od wygrania wyraźnie dwóch, pierwszych kwart. Przed zmianą stron Górnik Trans.eu Invest Park prowadził już 48:31 i mogło wydawać się, że goście już naszej, młodej ekipie nie zagrożą. W trzeciej kwarcie przyszedł jednak kryzys. Wałbrzyszanie mieli olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów, a do tego ich obrona też nie wyglądała najlepiej. W efekcie WSTK Wschowa wygrał trzecią kwartę 21:8 i przed ostatnią odsłoną było już tylko 56:52 dla Górnika Trans.eu Invest Park. W kiedy dopadnie kryzys „pozbieranie się” nie jest łatwe. A jednak chłopcy z Wałbrzycha zdołali „wrócić do gry”. Wygrali ostatnią część spotkania 30:14, nie pozostawiając wątpliwości, który zespół jest lepszy.

Górnik: Adranowicz 23 (17 zb), Durski 12, Szmidt 11, Kołaczyński 10, Maryniak 8, Mateusz Ciuruś 6, Grabka 4, Sumiński 4, Jeziorowski 4, Kosior 2, Dargacz 2, Kiełbik 0.