Rozkład jazdy autobusów w Wałbrzychu 1 października ulegnie niewielkiej korekcie. Zmiany będą dotyczyło pięciu linii autobusowych. W dwóch przypadkach zmienią się godziny odjazdów pojedynczych kursów, w pozostałych skorygowane będą trasy.

Rozkład jazdy autobusów w Wałbrzychu koryguje Dział Komunikacji Zbiorowej ZDKiUM. Zmiany wprowadzone będą od dnia 1 października 2013.

Zmiany dotyczyć będą:


- Linii 8, wszystkie kursy dojeżdżające do Zamku Książ skierowane zostaną do ul. Piastów Śląskich. - W okresie letnim, czyli w czasie wzmożonego ruchu turystycznego część kursów autobusów linii 8 kończyła się przy ul. Jeździeckiej. Jesienią parking przy zamku nie jest tak zatłoczony i autobusy mogą tam zakręcać - mówi Karol Zaremba z ZDKiUM.

- Linii 12, zmianie ulegną zasady obsługi rejonu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
- Linii 18, część kursów skrócona zostanie do przystanku: Uczniowska - Urząd Skarbowy,
W przypadku tych dwóch linii, ich kursy poranne w godz, 8 - 12 wracają do stanu sprzed rozpoczęcia remontu ul. Uczniowskiej. Na czas remontu autobusy w tych godzinach zakręcały przy Toyocie, a nie przy Urzędzie Skarbowym.

- zmianie ulegną godziny odjazdów pojedynczych kursów linii 9 i 11. - To zmiany kosmetyczne, przykładowo na wniosek mieszkańców Kozic i ul. Świdnickiej zmienia się godzina odjazdu jednego kursu linii 11. Dzięki korekcie dzieci dojeżdżające do szkoły zdążą się przesiąść do zapewnionego im przewozu - dodaje Zaręba.

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Helena (gość) (Danuta)

zgadzam się z tą wypowiedzią. już nawet interweniowałam w śląskim Konsorcjum Autobusowym. Na co odpowiedzieli mi ze nie oni odpowiadają i przekażą moje pismo do. zdkium , i choć minął tydzien na stronach zdkium nie widzę zmiany.

Danuta (gość)

kto zrobił taki głupi rozkład jazdy MPK ? przecież nie każdy jest informatykiem żeby wiedzieć gdzie go szukać, widać że ten rozkład jazdy ktoś tak schował żeby nikt ze starszych osób nie mógł wejść na internet i sprawdzić np. o której jutro musi wyjść żeby dojechać do lekarza a nie czekać na przystankach co za dupek to robił bo to nikt kto myśli o innych tylko samolub co myśli tylko o sobie nawet 1 grosz bym mu za to nie zapłaciła !

Mieszkaniec Poniatowa (gość)

11-tka mogłaby jeździć zdecydowanie częściej Obecny rozkład to kpina
Na Poniatowie też mieszkają ludzie i chcą mieć dobry dojazd do Centrum
Kursy co godzinę są stanowczo za rzadkie Przynajmniej w godzinach szczytu 11-tka powinna kursować częściej np co 30minut

drwal (gość)

Kiedy wreszcie wymienicie zdjęcia autobusów na nowe? Przy każdym artykule o komunikacji miejskiej w Wałbrzychu są zdjęcia starych autobusów. Trzeba je w końcu zmienić!