Siatkarki Chełmca Wodociągów Wałbrzych wywalczyły awans do II ligi!

Siatkarki Chełmca Wodociągów Wałbrzych wywalczyły awans do II ligi! Zapewniły to sobie po dwóch zwycięskich meczach w turnieju finałowym w Hali Wałbrzyskich Mistrzów. Nie ma już znaczenia wynik ich ostatniego pojedynku w tych zawodach z Popradem Stary Sącz (w niedzielę, 12 maja).

Podopieczne trenera Marka Olczyka przeszły przez III-ligowe rozgrywki sezonu 2018/2019 jak burza. Wygrały wszystkie spotkania w fazie zasadniczej, później mecz w ćwierćfinale i trzy spotkania w Warszawie w turnieju półfinałowym, gdzie pokonały 3:0 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, 3:1 Sokoła Mogilno i 3:0 AZS LSW Warszawa.
Musiały zrobić jeszcze krok zajmując przynajmniej drugie miejsce w zawodach finałowych na własnym terenie.

Chełmiec Wodociągi zaczął je od zdecydowanego zwycięstwa 3:0 (25:20, 25:14, 25:19) nad drużyną SAN-Pajda Jarosław. Do awansu potrzebna była jeszcze tylko jedna wygrana – drugiego dnia turnieju nad zespołem Nike Ostrołęka. Wałbrzyszanki wygrały, ale stoczyły ciężką walkę. Po wygraniu pierwszego seta 25:23, w drugim uległy 23:25. Trzecia odsłona znowu należała do gospodyń, które wygrały 25:21, ale drużyna z Ostrołęki nie odpuszczała wygrała 26:24 i było 2:2 w setach. W piątej partii gospodynie zwyciężyły jednak 15:12 i mogły cieszyć się z awansu.