Siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych długo męczyli się w starciu w wiceliderem

Siatkarze MKS-u Aqua Zdrój Wałbrzych wygrali mecz na szczycie 4 grupy II ligi. Podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego, liderujący w tabeli, pokonali we własnej hali 3:2 Astrę Nowa Sól, ekipę zajmującą drugie miejsce.

Aqua Zdrój w bieżącym sezonie przegrał z Astrą na wyjeździe 1:3. W rewanżu na swoim parkiecie wałbrzyszanie musieli solidnie zapracować na zwycięstwo. Pierwszy set zaczął się od wysokiego prowadzenia gości 8:1. Siatkarze Aqua Zdroju zdołali jeszcze w tej partii pozbierać się, ale już jej nie wygrali. Było 25:21 dla Astry.
Wydawało się jednak, że gospodarze przejęli inicjatywę i drugiego seta wygrają bez problemu. Tak się nie stało. Zespół z Nowej Soli wygrał drugiego seta 26:24, prowadził 2:0 i w ekipie z Wałbrzycha zaczęło robić się nerwowo.
Na szczęście drużyna trenera Bułkowskiego opanowała emocje, trzeciego seta wygrała 25:18, a czwartego 25:22.
Do rozstrzygnięcia potrzebny był zatem tie-break. Aqua Zdrój Wałbrzych wygrał go 15:11, cały mecz 3:2, i pozostał liderem tabeli.