Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)

Siatkarze I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali na wyjeździe 1:3 (19:25, 25:19, 13:25, 21:25) z TSV Mansard Transgaz Travel Sanok. Zespoły przystępowały do tego spotkania z bardzo różnym nastawieniem. Zawodnicy TSV Sanok po fatalnej przegranej 0:3 w Nysie, nie byli pewni siebie. Wałbrzyszanie natomiast w ostatniej kolejce pauzowali, ale wcześniej odnieśli dwa zwycięstwa we własnej hali – pokonali 3:1 SMS Spała i 3:2 Norwida Częstochowa.
W Sanoku jednak już w pierwszym secie stracili atut psychicznej przewagi. Grali słabo i przegrali 19:25. W drugiej partii początkowo przegrywali 3:5, ale później mieli świetną serię i wyszli na prowadzenie 9:5. Coraz lepiej grał zwłaszcza Napiórkowski i ostatecznie Victoria PWSZ wygrała tego seta 25:19. Wydawało się, że goście przejęli panowanie nad wydarzeniami na boisku. Trzeci set pokazał jednak, że tak nie było. O przewadze TSV w tej partii najlepiej świadczy wynik tej partii – 25:13 dla gospodarzy. Podopieczni trenera Michalczyka próbowali jeszcze powalczyć w czwartym secie, ale zdołali zdobyć w nim 21 oczek i wrócili do Wałbrzycha z zerową zdobyczą punktową. Teraz siatkarze Victorii PWSZ zmierzą się w sobotę, 21 stycznia, o godzinie 16 w hali Aqua Zdroju z SKS-em Hajnówka.