Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali wysoko mecz pierwszej kolejki i zostali liderem tabeli

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych znakomicie zaczęli I-ligowy sezon. Beniaminek w pierwszym meczu rozgrywek pokonał na wyjeździe 3:0 (25:20, 25:19, 25:21) Ślepsk Suwałki i został liderem tabeli.

Ślepsk to doświadczony I-ligowiec, ale podopieczni Janczaka wygrali z nim gładko i w świetnym stylu. Wałbrzyszanie w pierwszym secie objęli szybko prowadzenie i na pierwszą przerwę techniczną schodzili wygrywając 8:6, a na drugą 16:12. Ostatecznie wygrali tę partię 25:20. Druga zaczęła się od prowadzenia gospodarzy: 4:3, 6:5, 7:6, ale na przerwę techniczną zespoły schodziły już przy wyniku 8:7 dla Victorii PWSZ. Nasi siatkarze nie oddali prowadzenia i wygrali drugiego seta 25:19. W trzeciej partii wałbrzyszanie praktycznie prowadzili od początku do końca (remis był tylko przy stanie 19:19) i wygrali 25:21. Teraz w sobotę, 4 października zmierzą się w hali Aqua-Zdroju ze Stalą Nysa.

Ślepsk Suwałki - Victoria PWSZ Wałbrzych 0:3 (20:25, 19:25, 21:25)

Victoria PWSZ: Fijałek, Karpiewski, Piórkowski, Kaczmarek, Krulicki, Olczyk, Mihułka, Filipiak, Kamiński.