Pistolet odnaleziono na terenie ogródka działkowego w Wałbrzychu. Broń nie była jednak od bardzo dawna używana, a być może nigdy z niej nie strzelano.

Pistolet odnaleziono na terenie ogródka działkowego w Wałbrzychu. Broń nie była jednak od bardzo dawna używana, a być może nigdy z niej nie strzelano. Na znalezisko natrafił 34-letni mężczyzna, mieszkaniec Jedliny-Zdroju. Podczas prac na działce odkopał metalową skrzynkę, w której były: broń palna krótka w kaburze, amunicja oraz dokumenty w języku niemieckim. Mężczyzna o znalezisku powiadomił policję. Teren sprawdziła nieetatowa grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Niczego więcej nie odnaleziono. Teraz broń i amunicja zostaną poddana specjalistycznym badaniom w laboratorium KWP we Wrocławiu. Policjanci będą chcieli między innymi ustalić czy z pistoletu kiedykolwiek strzelano.

Z regionu

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Joanuszpaczawian (gość)

Broń niezdatna do strzelania. Ciekawy okaz. Szkoda, że facet co to znalazł nie może jej zatrzymać na pamiątke.

Internauta (gość)

Paweł Gołębiowski jesteś idiotą. Jak znaleziona na ogródku, chyba w ogródku? Polszczyzna się kłania!