Tłumów nie było, ale te kilkadziesiąt osób, które przyszło na skwer Lecha Kaczyńskiego w Świdnicy nie miało wątpliwości: to nie czas i nie miejsce by budować tu ponad czterometrowy pomnik ofiar smoleńskich.

Pomysłodawcy nie zapytali mieszkańców czy chcą taki pomnik i dlatego tu jesteśmy. Nie podoba nam się ani ten pomysł, ani projekt, ani to, że jest to już sprawa polityczna – mówili mieszkańcy. - Lepiej by pieniądze, jakie pójdą na budowę dać na remonty czy dla potrzebujących.

Krzysztof Lewandowski inicjator budowy pomnika na skwer Lecha Kaczyńskiego nie przyszedł. W tym samym czasie zorganizował natomiast konferencje prasową w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. - Nie chcę powtórki awantury o krzyż przed Pałacem Prezydencki. Poza tym to zwykła prowokacja, a ja nie dam się wciągnąć w awanturę – tłumaczył.

Chodzi o akcję na Facebooku, która zorganizował radny Platformy Obywatelskiej Rafał Ząbczyk. Zaprosił on mieszkańców by przyszli na skwer i wyrazili swój sprzeciw. Wczoraj tłumaczył, że chciał dać szansę na wypowiedzenie tym, którzy tego pomnika nie chcą. – Do tej pory mówili pomysłodawcy, pokazali projekt, wzywali do zbiórki na ten cel. Szkoda że randy Lewandowski nie przyszedł. Tu żadnej awantury nie ma. Są za to mieszkańcy, którzy mają prawo zabierać głos - tłumaczył radny.

Katarzyna Obersztalska, którzy przyszła na skwer z dziećmi też nie kryła rozczarowania. Podejrzewała nawet, że radny zwyczajnie się wystraszył.

- A ja chce by ten pomnik wybudowano, to byli w końcu najwięksi Polacy, należy im się szacunek i upamiętnienie – przekrzykiwał ją emeryt Józef Wołowiec. Był jednak w mniejszości. Wprawdzie na skwerze pojawiła się też grupa młodzieży, która krzyczała by pomnik zostawić, ale można było odnieść wrażenie, że to bardziej zabawa, niż pikieta.

Czytaj także

  Komentarze (18)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  mikus174

  http://pl.20dollars2surf.com/?ref=232673
  sposób na zarabianie pieniędzy, wystarczy podać mail, ściągnąć programik na komputer i polecić znajomym stronkę, działa na 100 % zacznij a się przekonasz. Pozdrawiam.

  korab (gość)

  ta małostkowość z niektórych wypowiedzi przeraża i żenuje nikt nie pomyśli ile my wszyscy tracimy środków finansowych przez uruchomioną korupcję p.o. przypominam wszystkim ,że dług naszego państwa powiększa się o 300 milionów dziennie,a my poddajemy się propagandzie tuska i jego podejrzanych chłopców na posyłki

  Sceptyk (gość)

  Na lokalnym portalu telewizyjnym co pewien czas pojawiają się prośby o ratowanie ciężko chorych dzieci. Taka prośba pojawiła się i wczoraj. Czy nie lepiej, zamiast składać się na pomnik, przeznaczyć te pieniądze na ratowanie zdrowia i życia polskiego dziecka?

  kolina (gość) (mieszkanka)

  Ci, którzy szydzili, teraz się z tego wycofują. Pomnik miał powstać ze składek - co Was obchodzą cudze pieniądze? Lepiej sprawdzajcie swoje konta w OFE. Słyszeliście wczoraj gdzie podziewają się MILIARDY przeznaczone na drogi.

  iks (gość)

  HOLENDERSKI FILM DOKUMENTALNY. Dokument, którego z pewnością nie wyemitowałaby żadna polska telewizja.
  ---- http://www.youtube.com/watch?v=mDcd0SvjE5A

  lol (gość)

  Lewandowski to pisoski karierowicz najpierw robił zadymę świdnickim sexshopom teraz jakiś pomnik, niech go postawi a ja koło pomnika otworzę sex shop będzie dobrym punktem rozpoznawczym.

  nie wierze w przypadki (gość)

  Mi genitalia, by nie powiedziec dosadniej..., z jadrami w ksztalcie krzyza :-/ sprosne troche

  Jadwiga (gość)

  "Lepszy żywy pies niż zdechły lew". Tak krótko żyjemy, ze nasze działania powinny polepszać byt tym przed którymi jest jeszcze trochę życia, łagodzić ubóstwo duchowe i materialne, a nie wznosić drogie pomniki tym, którzy, co mieli możliwość dobrego uczynić, to uczynili, ale jeśli już umarli, winni spoczywać w spokoju, a nie zajmować się sprawami żywych. Umarli nie potrzebują monumentów, a kto chce zachować ich w pamięci, to zachowa bez zbędnych wydatków i obciążeń finansowych.

  mieszkanka (gość)

  Cały szum wokół pomnika i katastrofy jest co najmniej śmieszny.
  Wcześniej z Kaczyńskiego każdy szydził, a teraz nagle bohater narodowy?
  Za dużo mówi się o tych znanych, którzy zginęli w katastrofie, a za mało o zwyczajnych ludziach i ich rodzinach.

  Zamiast budować jakieś nikomu nie potrzebne pomniki lepiej przeznaczyć pieniądze na coś pożytecznego- bezdomnych? Szkoły? Place zabaw? Miejsca dla młodzieży? Drogi?

  Na wszystko co potrzebne brakuje pieniędzy, a na pomnik jakoś się znalazły..

  mob (gość)

  Dlaczego Polska straciła 10 lat - jedne 10 lat straciła bo wprowadzono stan wojenny, drugie 10 lat straciła bo politycy kłócili się o historię i konkordat, i już zaczynało być lepiej a tu --- dup!...... Smoleńsk. Następne 10 lat będą dyskusje o pomniki i kto spowodował katastrofę.
  Nie taką Polskę sobie wyobrażałem i nie chcę w takiej Polsce żyć.
  ŚREDNIOWIECZE - a to co robi PIS, to jest żenujące i wstyd mi za tych ludzi. Oni powinni być odizolowani całkowicie od koryt politycznych. oni nie pracują tylko przeszkadzają.

  Daudi Baldrs (gość)

  Jeśli nie chcecie pomnika ofiar katastrofy Smoleńskiej ,to wystawcie pomnik NKWD żeby każdy mógł się wyrzygać i sobie popluć .Nie rozumiem w czym problem!?.