Świetny start karateków Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha

Uczniowski Klub Karate Shinkyokushinkai OBI
Młodzi karatecy z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha znakomicie rozpoczęli sezon startów w zawodach

Młodzi karatecy z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI z Wałbrzycha znakomicie rozpoczęli sezon startów w zawodach. Aż osiem medali i do tego tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju w Kumite to bilans ich udziału w rozgrywanym w Kaliszu III Turnieju Calisia Cup.
W imprezie wystartowało ponad 100 zawodników z całego kraju. Klub z wałbrzyskiego Sobięcina reprezentowało sześcioro karateków.
Każdy z nich stanął w Kaliszu na podium. Na najwyższym stopniu dwoje. Złote medale w Kumite zdobyli bowiem: Julia Obuchowska – kategoria dziewczynki 10 – 11 lat, +35 kg, oraz Dominik Obuchowski – kategoria mężczyzn 14 – 15 lat, +60 kg. Drugie miejsce i srebrne medale, także w Kumite, wywalczyli: Ada Wołk-Łaniewska - kategoria dziewczynki 6 – 7 lat, +25 kg, i Mateusz Mielnik - kategoria chłopcy 10 – 11 lat, +40 kg. Trzecie miejsce i brązowy medal w Kumite przypadły: Oliwii Słodzińskiej – kategoria 10 – 11 lat, +35 kg, która walkę o wejście do finału przegrała z bardzo utytułowaną koleżanką klubową, Julią Obuchowską, a także Konradowi Gaworskiemu – kategoria 12 – 13 lat, +50 kg.
W kategorii Kumite (walki) tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła 11-letnia Julia Obuchowska z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI, która wszystkie swoje przeciwniczki pokonała przed czasem.
Julia zaprezentowała się też znakomicie w kategorii Kata (układy formalne). Zajęła drugie miejsce, a tuż za nią, po pokonaniu największej liczby przeciwników, uplasowała się inna zawodniczka naszego klubu – Ada Woł-Łaniewska.
– Zarówno Kumite jak i Kata, które zaprezentowały dzieci i młodzież stało na bardzo wysokim poziomie. Nasi karatecy rywalizowali w Kaliszu z mistrzami Polski oraz Europy – mówią w klubie z Wałbrzycha.
Sędzią na zawodach w Kaliszu był Sensei Tomasz Obuchowski na co dzień trenujący dzieci w Uczniowskim Klubie Karate Shinkyokushinkai OBI, a rolę trenera pełniła Agnieszka Obuchowska.