Wanda i Józef Wiłkomirscy podczas próby w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu (1993 rok)

Wanda i Józef Wiłkomirscy podczas próby w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu (1993 rok) (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Stowarzyszenie Inteligencji Twórczej w Wałbrzychu zaprasza na spotkanie ze słynną skrzypaczką oraz jej bratem, nie mniej słynnym kompozytorem i dyrygentem.

15 maja swoje 84 urodziny obchodził będzie Józef Wiłkomirski, założyciel, wieloletni dyrektor oraz dyrygent Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Z tej okazji z krótką, bo zaledwie trzydniową wizytą gościć będzie w Wałbrzychu Wanda Wiłkomirska, słynna skrzypaczka i prywatnie młodsza siostra pana Józefa. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Inteligencji Twórczej w Wałbrzychu, mieszkańcy miasta i okolic będą mieli okazję do spotkania i rozmowy z rodzeństwem słynnych muzyków. Odbędzie się ono 15 maja o godz. 16.30 w Galerii Ogród Sztuki przy ul. Kościuszki 6 w Szczawnie-Zdroju (wejście od ul. Zacisze). W trakcie spotkania będzie można kupić dwutomową autobiografię Józefa Wiłkomirskiego pt. „Wspomnienia nie tylko muzyczne” (cena 90 zł).

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: