Bus teatralny ma za sobą wiele kilometrów Bus teatralny ma za sobą wiele kilometrów

Bus teatralny ma za sobą wiele kilometrów... (© Archiwum TLiA)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora to czerstwy, 65-letni senior. Dzięki liftingowi w postaci gruntownego remontu budynku i ciągłemu napływowi młodych, zdolnych artystów placówka wciąż pracuje na pełnych obrotach, aby zbilansować budżet i urozmaicić ofertę repertuarową. Jedną z form pozyskania środków są gościnne występy.

Innym sposobem pozyskiwania funduszy jest akcja "sprzedaży" teatralnych foteli. Wyprzedażą objęto 160 teatralnych miejsc. Każdy wspierający kulturę darczyńca może za kwotę od 300 złotych umieścić na złotej lub srebrnej tabliczce informację o sobie. - Zostało sprzedanych kilka złotych foteli, jednym z nabywców jest firma Bekpol - wyjaśnia Marlena Jasińska-Denst z Biura Promocji i Organizacji Widowni.

Placówce udało się również sprzedać swoją nieruchomość w centrum Wałbrzycha przy ul. Zamkowej, co zagwarantowało na dodatkowy zastrzyk gotówki. Aktywnością zamierzoną na propagowanie swojej działalności jest również uczestnictwo w konkursach i przeglądach teatralnych, jak na przykład V Świętokrzyski Festiwal Teatrów Lalkowych "Brzechwa i inni..." latem 2010 roku, oraz prezentowanie swojego repertuaru w naszym regionie i poza nim. Przykładowo w grudniu 2010 wałbrzyska „Opowieść Wigilijna”, „Królowa Śniegu” i „Och Emil!” odwiedziły: Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie, Bogatyński Ośrodek Kultury, Świdnicki Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Kultury w Srebrnej Górze, a także młodych widzów w Jaworze i Dzikowcu. Dodatkowo, artyści reprezentowali nasz region swoimi występami w Kaliszu oraz w Zielonej Górze.

Natomiast w bieżącym miesiącu artyści podczas gościnnych występów zawitają: 9 lutego do Teatru PALLADIUM, gdzie zagrają „Królową Śniegu”, zaprezentują się też w lubińskim Centrum Kultury „MUZA” (23 II), Bogatyńskim Ośrodku Kultury (25 II) i Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie (27 II).
Artyści nie zapominają też o młodych wałbrzyszanach i w każdą niedzielę o g. 12.30 proponują inne przedstawienie. Przykładowo, 6 lutego na młodych widzów czeka "Koziołek Matołek" na podstawie Kornela Makuszyńskiego..

Organizowane są też spektakle dla szkół i innych placówek opiekuńczo wychowawczych. Teatr posiada w ofercie kilkanaście przedstawień dla widzów w różnym wieku. Część z nich mogą z powodzeniem oglądać również rodzice. Są też propozycje dla młodzieży, jak "Balladyna" na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. Trwają też przygotowania do marcowej premiery "Pinokia" w reżyserii Eweliny Ciszewskiej. Sztuka będzie adresowana do dzieci od lat 4 oraz ich rodziców.

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  mikus174 (gość)

  http://pl.20dollars2surf.com/?ref=232673
  sposób na zarabianie pieniędzy, wystarczy podać mail, ściągnąć programik na komputer i polecić znajomym stronkę, działa na 100 % zacznij a się przekonasz. Pozdrawiam.