30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego odpowie za kradzież telefonu komórkowego. Mężczyzna trafił w ręce policji i stanie teraz przed sądem.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło 1 sierpnia 2017 roku. Złodziej wszedł przez otwarte drzwi do jednego z mieszkań w dzielnicy Biały Kamień i ukradł telefon komórkowy na szkodę 30-letniej wałbrzyszanki. Następnie urządzenie zastawił w lombardzie na terenie Szczawna Zdroju. Jego wartość wyceniona została na 600 złotych.


Policjanci referatu kryminalnego Komisariatu Policji V w Wałbrzychu realizując informację własną szybko ustalili tożsamość mężczyzny. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. 13 września około godziny 14:30 dzięki bardzo dobrej pracy operacyjnej sprawca został zatrzymany. Mundurowi odzyskali telefon i przekazali go właścicielce.


W trakcie wykonywanych czynności ze złodziejem okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo. Tym samym policjanci osadzili go w Areszcie Śledczym w Wałbrzychu.


Mężczyzna odpowie teraz dodatkowo przed sądem za popełnienie kolejnego przestępstwa kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Więcej na temat: