Victoria PWSZ przegrała z ostatnim zespołem tabeli

PG; Fot. Dariusz Gdesz
Wałbrzyszanie ulegli 0:3 Juvenii Głuchołazy

Siatkarze drugoligowej Victorii PWSZ Wałbrzych przegrali we własnej hali 0:3 (21:25, 21:25, 19:25) z Juvenią Głuchołazy. Porażka podopiecznych trenera, Janusza Ignaczaka jest olbrzymim zaskoczeniem. Co prawda wałbrzyszanie grają w tym sezonie fatalnie i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale stawkę zamyka właśnie Juvenia. Na dodatek Victoria PWSZ miała dotąd w dorobku aż o 9 punktów więcej od słabiutkich gości. Wydawało się zatem, że tym razem komplet punktów zostanie w Wałbrzychu. Niestety okazuje się, że nawet tak słaba ekipa jak Juvenia nie ma obecnie problemów z pokonaniem wałbrzyszan. Zespół z Głuchołaz, w którym występuje Krzysztof Zdrzałka, były zawodnik Victorii PWSZ wygrał łatwo. Co prawda, były atakujący zespołu z Wałbrzycha tym razem nie zagrał, ale i bez niego goście w każdej partii dominowali. Pierwszego seta wygrali 25:21. Druga część spotkania zaczęła się co prawda od prowadzenia gospodarzy 4:1, ale goście doprowadzili do stanu 10:10, a później objęli prowadzenie, nie oddając go już do końca tego seta. Zwyciężyli ponownie 25:21. W trzeciej i zarazem ostatniej odsłonie remis był tylko do stanu 5:5. Później prezentująca się lepiej od słabiutkich wałbrzyszan Juvenia, objęła prowadzenie i wygrała 25:19.

TS Victoria PWSZ Wałbrzych - Juvenia Głuchołazy 0:3
(21:25, 21:25, 19:25)

TS Victoria PWSZ: Radojewski, Tomiałowicz, Leński, Wierzbicki, Jurczyński, Olszewski, Ostapiuk, Zieliński, Gajek, Sdebel, Nowakowski, Gądek.
Juvenia: Malina, Dunat, Matyszczak, Nalborski, Pajda, Olejniczak A., Born, Jamrozowicz, Barciak, Olejniczak Ł.