(© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komitet Nowoczesny Wałbrzych, którego liderem jest Patryk Wild, domaga się unieważnienia I tury wyborów samorządowych w Wałbrzychu.

Dzisiaj pełnomocnik komitetu Wilda, złożył w Sądzie Okręgowym w Świdnicy odwołanie od jego orzeczenia w sprawie unieważnienia I tury wyborów samorządowych w Wałbrzychu ze względu na proceder kupowania głosów wyborców. W procesie wyborczym sąd uznał, że dowody na korumpowanie wyborców, które przedstawił mu komitet Nowoczesny Wałbrzych, są za słabe, by na ich podstawie unieważnić wybory. Odwołanie od orzeczenia sądu Wild argumentuje tym, że do rozprawy sąd nie dopuścił znaczących dowodów. Zostały one dostarczone na sześć dni przed rozprawą. Są to między innymi złożone w prokuraturze zeznania świadków, którzy brali udział w kupowaniu głosów wyborców na dużą skalę i ujawnili nazwiska swoich zleceniodawców.
– Sąd nie mógł zakazać nam składania kolejnych wniosków dowodowych, które mają istotne znaczenie. Tym bardziej, że w trakcie procesu przyjmował wnioski dowodowe od mecenasa radnych Platformy Obywatelskiej – mówi Patryk Wild. – Tym samym zostały naruszone zasady równości stron.
Patryk Wild ma nadzieję, że efektem odwołania jego komitetu, będzie skierowanie sprawy do sądu w celu jej ponownego rozpatrzenia. Tym razem jednak z istotnymi dowodami, które świadczą o korumpowaniu wyborców w Wałbrzychu. Są one w posiadaniu Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  . (gość)

  Odwołać to trzeba wilda ! już zapomniał jak w pewnej gminie na taczkach chcieli go wywieźć bo takich długów narobił. A teraz dzięki jego nieudolności tramwaje we Wrocławiu zahaczają o słupy trakcyjne.
  Podziękował za takiego urzędasa.