Szymon Heretyk Szymon Heretyk

Szymon Heretyk (© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Członek SLD i przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego, ma się zajmować w miejskiej spółce sprawami promocji.

Plotki o tym, że dla Szymona Heretyka, członka SLD oraz przewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego jest przygotowywane stanowisko w jednej ze spółek gminy Wałbrzych, krążyły po mieście jeszcze przed drugą turą wyborów prezydenckich w Wałbrzychu. Po tym jak podpisana została umowa koalicyjna pomiędzy wałbrzyskimi strukturami Platformy Obywatelskiej z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Wątek ten pojawił się między innymi w nagranej i opublikowanej rozmowie senatora Romana Ludwiczuka z radnym powiatowym Longinem Rosiakiem. Na początku tego roku mówiło się o obsadzeniu Heretyka na stanowisku wiceprezesa Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zainteresowany oraz kierownictwo spółki nie potwierdzili jednak tych doniesień.

– Zarządowi spółki nic nie wiadomo w temacie poszerzenia składu zarządu WPWiK sp. z o.o. (są to kompetencje rady nadzorczej), czy też tworzenia innego stanowiska pracy dla pana Szymona Heretyka w WPWiK sp. z o.o. – wyjaśniał Tomasz Pluta, p.o. rzecznika prasowego WPWiK sp. z o.o. Kolejne doniesienia okazały się już prawdziwe. Szymon Heretyk został zatrudniony w Miejskim Zakładzie Usług Komunalnych. W gminnej spółce ma się zajmować sprawami promocji oraz kontaktów z mediami. Chcieliśmy by skomentował, czy w związku z zatrudnieniem w spółce miejskiej nie czuje dyskomfortu. Gmina Wałbrzych rozpoczęła bowiem realizację programu oszczędnościowego. W ramach cięć budżetowych planowana jest redukcja etatów między innymi w urzędzie miejskim, Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym i Miejskim Zarządzie Budynków.

– Nie będę komentował sprawy mojego zatrudnienia – uciął rozmowę z nami Szymon Heretyk i odesłał po informację do prezes MZUK.
Pani prezes wyjaśniła nam natomiast, że jej nowy pracownik posiadał niezbędne kwalifikacje, by zatrudnić go na takim właśnie stanowisku.
– Dotychczas nie zatrudnialiśmy osoby, która zajmowałaby się promocją spółki i kontaktem z mediami – tłumaczy Teresa Wójcikowska, prezes MZUK. – Obowiązek ten spoczywał głównie na mnie, a nie zawsze miałam czas by przygotowywać materiały, o które prosili mnie dziennikarze.
Szefowa MZUK nie widzi również nic niestosownego w zwiększaniu ilości etatów w kierowanej przez nią spółce. Dodaje, że licząca obecnie 65 osób załoga spółki, nie tylko nie będzie zmniejszana, ale wiosną zasili ją kilku pracowników zatrudnionych na czas określony.

Po podpisaniu umowy koalicyjnej pomiędzy wałbrzyskimi strukturami PO i SLD, zatrudnienie znalazły wszystkie pierwszoplanowe postaci miejscowej lewicy. Dariusz Lenda i Zygmunt Nowaczyk pełnią funkcje wiceprezydentów Wałbrzycha, Robert Ławski został starostą wałbrzyskim, Krzysztof Paciepnik, członkiem zarządu powiatu, natomiast Szymon Heretyk, przewodniczącym Rady Powiatu Wałbrzyskiego oraz pracownikiem Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Wałbrzychu.

Czytaj także

  Komentarze (3)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  lew (gość)

  Stoleczki i prywata walbrzyszanie placa,podwyzki,podwyzki, a Panowie na swieczniku bezradni.Brak dworca PKS, skladowiska odpadow,"najlepsze drogi",a Panowie "politycy" napchac kabzy kasa a durni mieszkancy zaplaca podwyzki radnym.Wstyd Panowie dyletanci Wy nic nie wiecie co sie dzieje w Walbrzychu do spoleczenstwa twarza zobaczcie jak pracuja i czym wracaja Walbrzyszanie z terenu strefy.

  Rebel Yell (gość)

  Kolejna osoba upchana w MZUK-u, tam juz naprawde chyba nie ma nikogo kto znalby sie na tym co jest zadaniem spolki. Jak nie elaktryk to heretyk. Najlepsza promocja byla by praca ktorej efekty byly by zauwazalne, ale po co. Pani Prezes nie ma czasu, to juz qzwa nawet smieszne nie jest.