Stefanos Ewangielu Stefanos Ewangielu

Stefanos Ewangielu (© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mimo prokuratorskich zarzutów udziału w procederze kupowania głosów, Stefanos Ewangielu nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa.

W piątek (18 lutego) śledczy zarzucili Stefanosowi Ewangielu, przewodniczącemu zarządu Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji, radnemu miejskiemu i do niedawna członkowi PO, kierowanie grupą kupującą głosy dla kandydatów partii w tym prezydenta Piotra Kruczkowskiego. Stefanos Ewangielu nie przyznał się do stawianych mu zarzutów, w prokuraturze złożył jednak obszerne wyjaśnienia, które są obecnie weryfikowane. W przesłanym nam oświadczeniu Stefanos Ewangielu po raz pierwszy publicznie zabrał głos po usłyszeniu zarzutów prokuratorskich.

Szanowni Państwo

Decyzję Prokuratora przyjmuję z pokorą. Nie wiem, dlaczego tak ciężko niektórym osobom zrozumieć, że zarzut nie stanowi o winie. Od początku tego spektaklu twierdziłem, że jestem niewinny i swojego zdania nie zmienię. Podtrzymuję swoje wcześniejsze słowa zawarte w oświadczeniu wydanym 04 stycznia 2011 roku, iż nie brałem udziału i nie zlecałem nikomu kupowania głosów w wyborach, które odbyły się 21 listopada i 5 grudnia 2010 roku. Wierzę, że kolejne kroki, podejmowane przez organy sprawiedliwości, pozwolą na wykazanie prawdy, po której będę mógł odzyskać zaufanie mieszkańców, a moi najbliżsi nigdy już nie będą narażeni na okrutne emocje, które towarzyszą tym wszystkim wydarzeniom.

Stefanos Ewangielu

Czytaj także

  Komentarze (12)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  kajtek (gość)

  nam nie wmówi,że czarne jest w tym przypadku białe.POwinien pan wylecieć panie Prezydencie i to razem ze swoim pupilem,,obaj siebie warci.

  1500100900 (gość)

  dobrze się Tobie obiło o uszy i nie masz za co przepraszac...
  Przecież najwyższe standarty i przejrzystość ponad wszystko..:)

  bobo (gość)

  Coś obiło mi się o uszy że Pan Stefanos E. to w Radzie Miasta jest przewodniczącym komisji etyki oczywiście z rekomendacji PO, jeżeli to nieprawda to przepraszam.

  wiedzacy (gość)

  Masz racjhe Stefek, nie pzyznawaj sie idz w zaparte , skoro Twoj mocodawca Piotrus K robi to samo.... albo zmowcie sie i powiedzcie jak bylo naprawde,,,, ilez mozna skrywac Piotra Slicznego numerki ?

  niedowiarek (gość)

  Posluchalem komentarza do nidawna kolegi partyjego prezesa SE, i zwyciezcy komitetru wyborczego z ktorego startowal SE, pana Kruczkowskiego. Nic nie wie (Kruczkowski) nic nie slyszal, niemal nie zna Ewangeliu.... chodzac swietosc jezuuuuuuuuu

  ben_w (gość)

  afera z kupowaniem głosów to dziecinada , ciekawe co by wyszło po przeanalizowaniu przetargów , publicznych na miliony EUR, przesłuchaniu zwolnionych pracowników itd.

  waldenburg (gość)

  Kolega Zbysiu z Żarowa mówił podobnie - niewinny. Piękny Roman również deklarował mataczenie przy nagraniu, czyli - niewinny. Słuchaj no bucu z wodociągów - miałbyś chociaż ksztynę godności i oderwałbyś się od koryta. Zresztą ... niedaleko pada jabłko od jabłoni: rzecznik prasowy wodociągów ma prawomocny wyrok i nikomu to nie przeszkadza. Szlag mnie trafia jak słyszę w ogólnopolskich mediach jakie to skorumpowane miasto i totalny upadek obyczajów władzy.