Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha

Piotr Kruczkowski, prezydent Wałbrzycha (© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Drugi rok z rzędu radni opozycji wykazali wotum nieufności wobec Piotra Kruczkowskiego

Dzisiaj wałbrzyscy radni głosowali udzielenie absolutorium prezydentowi miasta. Dwunastu radnych było za, siedmiu przeciw i pięciu wstrzymało się od głosu. Tym samym drugi rok z rzędu Piotr Kruczkowski nie uzyskał absolutorium.

Wotum nieufności radnych opozycji wobec prezydenta, nie będzie jednak skutkowało dla niego żadnymi konsekwencjami. Aby wszcząć procedurę odwołania prezydenta miasta, przeciwko udzieleniu mu absolutorium musiałoby głosować co najmniej 13 radnych. Później radni musieliby podjąć uchwałę dotyczącą referendum wśród mieszkańców. Referendum musiałoby się odbyć nie później niż na dziewięć miesięcy przed wyborami.

Wśród zarzutów stawianych prezydentowi przez radnych opozycji, pojawiły się między innymi wydatki z miejskiej kasy na zakup... alkoholu. Okazało się, że w 2009 roku z budżetu gminy wydano prawie 19,8 tys. zł na organizację imprez z cateringiem. W tym na zakup alkoholu nieco ponad... 120 zł.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!