(© Dariusz Gdesz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do urn poszło niecałe 19 procent wałbrzyszan.

Wiadomo już, że przeprowadzone w niedzielę, 13 lutego w Wałbrzychu referendum jest nieważne. Wzięło w nim udział zaledwie 18,76 uprawnionych osób. Wałbrzyszanie odpowiadali tak lub nie na trzy pytania:
1.Czy jesteś za wprowadzeniem dopłat z budżetu miasta do stawek taryfy wody i ścieków obowiązującej na terenie Wałbrzycha w latach 2011 - 2012 dla odbiorców z grupy gospodarstw domowych w kwocie (brutto) 1,30 zł do m3 wody i 1 zł do m3 ścieków oraz 10 zł do abonamentu miesięcznego

2. Czy jesteś za wprowadzeniem na terenie Wałbrzycha:
- zakazu lokalizacji składowisk odpadów inne niż komunalne,
- zakazu lokalizacji zakładów i instalacji przetwórstwa lub utylizacji innych niż komunalne odpadów niebezpiecznych, za wyjątkiem instalacji zlokalizowanych w miejscu powstania odpadów.

3. Czy jesteś za wprowadzeniem na drogach gminnych Wałbrzycha zakazu poruszania się pojazdów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej 5 ton, przewożącej odpady inne niż komunalne, będące substancjami niebezpiecznymi.

Aby referendum było ważne, frekwencja musiała wynieść co najmniej 30 procent.

Czytaj także

  Komentarze (18)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  A. (gość)

  A może zanim zaczniecie to komentować to pomyślicie, że cześć z nas nie poszła na to referendum, aby było nie ważne bo nie chcemy odwoływać rady miasta.


  POZDRAWIAM

  abc (gość)

  W referendum wzięło udział 18.591 osób tj 18,76%
  W II turze wyborów prezydenckich 13.880 osb tj 14,00 % i ten wynik wystarczył zeby p.Kruczkowski został prezydentem na następne 4 lata.
  Taka jest demokracja, więc uczmy sie i wyciągnijmy wnioski z naszej pierwszej lekcji " Budowania społeczenstwem obywatelskiem " .TO W NAS JEST SIŁA , i mozemy wiele dobrego zrobic dla naszego miast i nas samych.
  Z powyzszego zestawienia aktywnosc WAŁBRZYSZAN znacznie lepiej wypadła w REFERENDUM niz podczas wyborow prezydenckich. Prezydent ma ledwie 14% poparcie mieszkancow.
  Zamiast obrazac sie nawzajem uczmy sie co to znaczy byc swiadomym obywatelem, znajacym swoje prawa i obowiązki .PODZIĘKUJMY INICJATOROM i SOBIE SAMYM ZA REFERENDUM za rozbudzenie w nas swiadomosci i odpowiedzialnosci za NASZ WAŁBRZYCH

  Jarosław (gość)

  ci którym nie chciał się ruszyć dupy, niech obejrzą co będzie:
  http://www.youtube.com/watch?v=GFqK4D5mgso

  max (gość)

  pierwsze nie wyszło wałbrzyszanie nie dorośli do demokracji!?
  Ale patrząc na ŁODŻ, CZĘSTOCHOWĘ można mieć nadzieję że się obudzą i w drugim takim teście pójdą do urn aby było normalnie .Dożywione DZIECI w szkołach ,kasa w MOPS, drogi bez dziur.ZADBAJCIE O MIASTO I MIESZKA CÓW anie tylko funkcjonariuszy WATYKANU!!!!!

  max (gość) (naiwni)

  zawsze może się powtórzyć scenariusz ŁODZI, CZĘSTOCHOWY tylko MIASTO MUSI DOROSNĄĆ DO DEMOKRACJI a pierwsze referendum to klęska !!!Drugie może zmobilizuje mieszkańców i kasa zamiast na czarnych przejdzie na niedożywione dzieci,MOPS I ŁATANIE DZIUR DROGOWYCH!!!!!!!!!!!

  Ja (gość)

  Do tego co napisał o podwyższonych podatkach. Na przeciętne mieszkanie podwyżka wynosi ok. 6 zł rocznie. To tyle ile dwie flaszki, po które ci biedni pijacy tak chętnie sięgają.

  naiwni (gość)

  Ludzie. Wybraliście prezydenta, który i tak ma nas w d.....e. Dostaniemy takie podwyżki, że się nie pozbieramy. Ci co nie poszli głosować to niech płacą rachunki 100 razy droższe.

  Zbych (gość)

  Niska frekwencja i upadek referendum jest dobrą wiadomością dla Kruczkowskiego, który dzisiaj powie tak: wałbrzyszanie odrzucili referendum bo są dojrzałym społeczeństwem i nikomu nie uda się nim manipulować politycznie. I tak jak Ja nie widzą pseudo zagrożenia pochodzącego z MOBruku. Przecież, jeśli byłoby takie, to ja prezydent pierwszy zamknąłbym to składowisko.

  ao (gość)

  ze wszyscy potrafią narzekać, a tak mało osób poszło na referendum, marazm ogarnał to miasto, wszyscy jeczą, a nikt nic nie zrobi