Wałbrzyszanie od miesięcy czekają na zakończenie budowy miejskiego kompleksu rekreacyjno-turystyczno-sportowego Aqua Zdrój, gdzie znajdą się m.in. baseny i korty do squasha. Prace przeciągają się, a tymczasem, nieoczekiwanie kryty basen zbudowano w innej części miasta - w kompleksie hotelowym Maria.

- Nasze Medical SPA będzie oddane do dyspozycji gości hotelowych i pracowników zaprzyjaźnionych firm, ale będą z niego mogli korzystać również mieszkańcy miasta - zapowiada Dorota Barańska, właścicielka hotelu.
SPA jest jedną z najnowszych inwestycji tej dynamicznej firmy. Obecnie wykańczany jest również nowy, czterogwiazdkowy hotel Marysieńka, z miejscami dla ok. 100 gości, a także nowa sala recepcyjna połączona z hotelem podziemnym przejściem imitującym chodnik kopalni.

- SPA będzie zawierało gabinety zabiegowe i usługowe, w których będzie można zregenerować się i przejść prawdziwą przemianę - dodaje Barańska.

Przy gabinetach zabiegowych będzie też ogród, barek i niewielka piaszczysta plaża, a także dwa kryte baseny z ciepłą wodą. Baseny są już gotowe i napełnione wodą, wciąż niewielkich prac wymaga ich otoczenie, np. brakuje szafek.

Pierwszy z basenów będzie przeznaczony do aromaterapii. Pomieści on jednocześnie osiem osób. Drugi, wypełniony leczniczymi wodami solankowymi jest dla pięciu gości. W Wałbrzychu i jego najbliższej okolicy nie było dotąd możliwości skorzystania z kąpieli solankowych. W nich będzie można się zrelaksować, ale też ćwiczyć. Ciekawostką jest, że goście zażywający kąpieli w basenach będą spoglądać na panoramy Wałbrzycha, m.in. na jednej ścianie widać panoramę zamku Książ.

Już w najbliższych dniach z basenów będą mogli korzystać goście hotelowi. Wałbrzyszanie muszą jeszcze trochę poczekać, bo cennik voucherów oraz karnetów jest obecnie w przygotowaniu. W kolejnych miesiącach ruszy też pozostała oferta SPA. - Nasza oferta będzie obejmować również trzy sauny: suchą, mokrą i infrared, a także grotę solną. Wszystkie te atrakcje będzie można odwiedzać w ramach jednego biletu lub karnetów - zapewnia Dorota Barańska. Wejście do basenów znajduje się w części recepcyjnej hotelu Marysieńka.

Tekst ukazał się w Gazecie Wrocławskiej 26 kwietnia 2013

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!