Wałbrzych: WOS i historia w starostwie

Wałbrzyskie starostwo powiatowe zaproponowało dyrektorom szkół ponadgimnazjalnych zajęcia lekcyjne dla młodzieży, podczas których poznałaby ona działanie samorządu lokalnego w murach starostwa.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Tomasz Hołod)

Lekcje historii i wiedzy o społeczeństwie nt. działania samorządu lokalnego (w tym funkcji rady powiatu) to propozycja Szymona Heretyka, Przewodniczącego Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Władze powiatowe pragną w ten sposób kształtować postawy obywatelskie i pomagać w budowaniu świadomości lokalnej. - Aby nie zmarnować zapału i kreatywności naszej młodzieży, proponuję wprowadzić ją w realny świat zarządzania jednostką samorządu terytorialnego jaką jest powiat wałbrzyski - wyjaśnia Szymon Heretyk, inicjator projektu.
Pracownicy starostwa planują pokazać młodzieży tajniki funkcjonowania organów samorządowych oraz zachęcać do aktywności przez pokazanie samorządu "od kuchni". Spotkania miałyby się odbywać raz w miesiącu, a uczestnictwo w nich musiałoby być wcześniej zgłoszone.
Miejscem spotkań ma być sala konferencyjna pok. nr 206 - II piętro Al. Wyzwolenia 24 w Wałbrzychu.Elżbieta Węgrzyn Elżbieta Węgrzyn
źródło: Naszemiasto.pl

Komentarze (1)

avatar
avatar
gosc (gość)

bardzo fajny pomysł i tak jak z reguły nie popieram działań wałbrzyskich władz (zaznaczam nie dla zasady, a z obserwacji) tak ta opcja mi się podoba. Poza tym że ma pewnie poprawić również wizerunek Pana Heretyka po ostatnim niefortunnym objęciu stanowiska, dla wyjścia dzieciaków ze szkoły przymykam oko ale nowe miejsce pracy i tak się nie należy...

Wybierz kategorię