Radni opozycji wnioskują o zwołanie sesji, by przegłosować na niej uchwałę dotyczącą odwołania przewodniczącego WZWiK.


Film: Dariusz Gdesz

Wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji został dzisiaj złożony przez radnych z klubu Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa w biurze rady miejskiej. Radni opozycji chcą, by odbyła się 25 lutego i przegłosowano na niej uchwałę dotyczącą odwołania radnego Stefanosa E. (zawiesił członkostwo w Platformie Obywatelskiej) z funkcji przewodniczącego Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.
– Nasza decyzja jest spowodowana tym, że prokuratura w Świdnicy postawiła Stefanosowi E. zarzut bezprawnego wywierania wpływu na sposób głosowania w ostatnich wyborach samorządowych – mówi Paweł Szpur, radny z klubu WWS. – Nie wyobrażamy sobie, by osoba, która weszła w konflikt z prawem reprezentowała gminę Wałbrzych w WZWiK i była jego przewodniczącym.
W trakcie nadzwyczajnej sesji radni chcieliby również powołać nowego przedstawiciela gminy Wałbrzych w WZWiK, który miałby zastąpić Stefanosa E. Radni WWS chcą również wyjaśnień od Piotra Kruczkowskiego, prezydenta Wałbrzycha, które dotyczą powołania Stefanosa E. na funkcję przewodniczącego WZWiK.
– Nazwisko pana Stefanosa E. przewijało się w kontekście korupcji wyborczej od samego początku. Dlatego niezrozumiała jest dla nas decyzja prezydenta Kruczkowskiego, który niedawno ponownie powierzył Stefanosowi E. funkcję przewodniczącego WZWiK – wyjaśnia Mirosław Lubiński, radny z klubu WWS. – Tym samym prezydent Kruczkowski naraził budżet gminy na poważny wydatek. Jeśli dojdzie do odwołania Stefanosa E. z funkcji przewodniczącego WZWiK, będzie mu przysługiwała odprawa w wysokości 80 tysięcy złotych.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Beza (gość)

  Wszystko wszystkim. Miałem do tej pory o Lubińskim jak najlepsze zdanie (mimo jego otoczenia). Jednak po tym wyżej zdjęciu widać, że z nim coś zaczyna być nie tak. Ten plakat to możę trzymać jakiś protestujący pod UM, a nie lider ugrupowania który chce być prezydentem miasta. Trochę to nie smaczne...

  benk (gość)

  wszystko jest ok, bo nasza wałbrzyska młodzież nareszcie będzie miała sprawdzonych nauczycieli do etyki: Romulusa Vulgarisa Ludvicusa oraz Stefanosa Eticusa Biurocratusa

  akuku (gość)

  Ja tam Stefanosa nie bronię, ale w sprawie wyroku jeszcze nie ma. Chociaż kop mu się należy za zupełnie inne sprawy, o których się w Wałbrzychu od lat mówi, ale jakoś nikt na to uwagi nie zwraca. Tylko przemyśleć trzeba (od strony prawnej) jakby mu tych 80 tys. do łapy jednak nie wkładać.