Wałbrzyscy policjanci aktywni sportowo. Jest między innymi złoty medal dla sztangisty

KMP Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci ostatnie dni kwietnia oraz długi majowy weekend spędzili na sportowo. Funkcjonariusze z naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego wystartowali w zawodach biegowych w Bardzie, Krakowie oraz Mieroszowie. Jeden z policjantów pojechał również do Ząbkowic Śląskich, by przywieźć stamtąd złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc.

Majowy weekend rozpoczął się dla sierż. szt. Łukasza Wółkiewicza bardzo dobrze. 1 maja zdobył on złoty medal podczas „XVI Otwartych Mistrzostw Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc”. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wygrał w kategorii 172,5 kg

W „18 PZU Cracovia Maratonie” wystartowała natomiast sierż. Daria Janczak. Jej czas biegu to 5:42:37, co pozwoliło wałbrzyskiej policjantce uplasować się w kategorii K18 na miejscu 142, wśród kobiet na 879 pozycji, a w klasyfikacji generalnej na 5143 miejscu.

Kilka dni wcześniej – 27 kwietnia - swój start w zawodach odnotował asp. szt. Robert Adamski. W Bardzie z czasem 1:16:29 wygrał bieg na 12 km w kategorii M45. W kategorii OPEN był 19. Wałbrzyski funkcjonariusz wziął udział także w mieroszowskim „Biegu Jeża” na 6 km, który rozegrany został 1 maja. Z czasem 31:59 Robert Adamski zajął 56 pozycję w kategorii OPEN oraz 15 w kategorii M40.

W „Biegu Jeża” pokazali się także asp. Monika Macowska oraz sierż. szt. Bartosz Piłat. Czas 41:51 funkcjonariuszce z Boguszowa-Gorc pozwolił zająć 122 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 10 pozycję w kategorii K30. Bartosz Piłat z wałbrzyskiej komendy uplasował się natomiast na 80 miejscu wśród wszystkich startujących, a w kategorii M30 był 23.