Wałbrzyska kronika kryminalna z 20 kwietnia 2017 roku Wałbrzyska kronika kryminalna z 20 kwietnia 2017 roku

Wałbrzyska kronika kryminalna z 20 kwietnia 2017 roku (© KMP w Wałbrzychu)

Wałbrzyska kronika kryminalna. W dzisiejszym wydaniu o próbie wyłudzenia kredytu, kradzieży prądu oraz mężczyźnie podejrzanym o pobicie nastolatka.

Wałbrzyska kronika kryminalna. Wałbrzyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali 42-letnią mieszkankę Bystrzycy Kłodzkiej i 26-letnią mieszkankę wsi Ławica w powiecie kłodzkim. Kobiety posługując się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu próbowały wyłudzić w jednym z wałbrzyskich banków kredyt w wysokości 70 tys. zł.

– Obie kobiety zostały przesłuchane, złożyły obszerne wyjaśnienia i usłyszały zarzuty poświadczenia nieprawdy i przedłożenia nierzetelnego dokumentu. Zabezpieczono umowy, wnioski kredytowe oraz zaświadczenie – mówi Joanna Żygłowicz, rzecznik prasowy KMP w Wałbrzychu. – Za popełnione przestępstwo każdej z pań grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Z kolei od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 52-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha. Mężczyzna dokonał nielegalnego podpięcia instalacji elektrycznej w swoim mieszkaniu do instalacji, w miejscu odciętego licznika. Poza karą pozbawienia wolności mężczyzna musi się liczyć z tym, że po podliczeniu strat, rachunek za kradziony prąd wystawi mu zakład energetyczny.

W minioną niedzielę na terenie dzielnicy Nowe Miast miało dojść do pobicia 12-letniego chłopca. Doniesienie w tej sprawie zostało złożone w Komisariacie II Policji w Wałbrzychu. Funkcjonariusze zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o atak na nastolatka. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Usłyszał zarzut naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że rękoczyny 46-latka wobec 12-latka były prawdopodobnie efektem rękoczynów, których zaatakowany miał się dopuścić wcześniej wobec jego syna.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!