8 maja 2013 roku nastąpi otwarcie nowego sklepu IKEA Wrocław.Najnowocześniejszy obiekt szwedzkiego koncernu w Polsce będzie taki jak Wrocław – różnorodny, nowoczesny i przyjazny. Na odwiedzających czeka zadaszony parking, przestronna restauracja oraz pełen asortyment IKEA i całkowicie nowe pomysły na aranżacje. Sklep będzie miał również Smålandię – plac zabaw dla dzieci, dający wytchnienie i chwile relaksu rodzicom.

Powierzchnia nowego sklepu IKEA to 37 705 metrów kwadratowych – prawie tyle samo mierzy wrocławski Rynek. To jednak nie jedyne cechy wspólne łączące sklep IKEA z Wrocławiem. - Wrocław to miasto, które kochamy i cenimy za jego różnorodność. Chcemy, aby nowa IKEA była na miarę Wrocławia i spełniała aspiracje jego mieszkańców. Dlatego będzie nowoczesna, różnorodna i przyjazna – dokładnie taka, jak miasto, w którym żyjemy - zapowiada Karol Tomczyk, kierownik sklepu IKEA Wrocław.

Nowa IKEA to jeszcze więcej inspiracji (aż 65 prezentowanych wnętrz). Imponujących rozmiarów budynek stanowić będzie przestronne miejsce dla poszukujących pomysłów na aranżowanie mieszkań i domów. Na 37 705 m2 będzie można znaleźć pełen, liczący 9500 artykułów, asortyment. W porównaniu z obecnie funkcjonującym sklepem, to aż o 2000 więcej produktów. Ich różnorodność zaspokoi oczekiwania każdego - niezależnie od stylu, indywidualnych upodobań i potrzeb, umożliwiając urządzenie wnętrza w przystępnej cenie.
IKEA Wrocław będzie jeszcze bardziej rodzinna. Znajdą się w niej dedykowane rodzinom miejsca parkingowe, windy i ruchome schody, pokoje dla rodziców z dziećmi, intymne miejsce do karmienia dla mam, inspirujący swoim wyglądem i asortymentem dział IKEA dla Dzieci czy udogodnienia w restauracji, ułatwiające przygotowanie posiłkówdla maluchów.
Wrocław doczekał się również Smålandii – wyjątkowego placu zabaw dla dzieci. W Smålandii (in. Czarodziejskim Lesie) będzie można obejrzeć bajkę, powspinać się na linie, skakać do basenu z kulkami, pobawić się klockami, pluszakami i wieloma innymi zabawkami z asortymentu IKEA. Na dzieci czekać będą też zabawy organizowane przez opiekunów oraz kolorowanki, malowanie farbami, wycinanki, chowanie się w wielkim bucie lub po prostu zabawa z innymi dziećmi. Co ważne: rodzice mogą liczyć na chwilę wytchnienia. Dziećmi w Smålandii zajmą się wykwalifikowani opiekunowie. Korzystanie ze Smålandii jest bezpłatne.
IKEA zachowa szwedzki charakter, szczególnie w kwestiach odpowiedzialności za otoczenie. Nowy sklep będzie przyjazny nie tylko dla rodzin, ale również dla środowiska naturalnego. Nowa IKEA ogrzewana będzie energią geotermalną, energia cieplna z chłodni i mroźni zostanie wykorzystana do podgrzewania wody, a tuby słoneczne pozwolą doprowadzić naturalne światło nawet do najniżej położonych kondygnacji budynku. Woda deszczowa będzie magazynowana i wykorzystywana do spłukiwania toalet i podlewania roślin na parkingu. - Te rozwiązania stanowią odzwierciedlenie polityki zrównoważonego rozwoju firmy IKEA. Pozwolą one z jednej strony zadbać o ekonomiczną wydajność inwestycji, z drugiej zminimalizują jej wpływ na środowisko naturalne – tłumaczy Karol Tomczyk.
Do tej pory IKEA Wrocław była najmniejszym sklepem IKEA w Polsce. Od 8 maja Wrocław będzie miał największy sklep IKEA w kraju, tworzony na miarę marzeń mieszkańców Wrocławia i okolic.

Nowy sklep IKEA powstaje w podwrocławskim Parku Handlowym Bielany, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła drogowego łączącego autostradę A4 i drogę krajową nr 98. Obiekt o powierzchni 37 705 m2 będzie największym i najnowocześniejszym sklepem szwedzkiego koncernu w Polsce. Koszt inwestycji to ponad 200 mln złotych.

Nowa IKEA w liczbach:
3 – liczba kondygnacji
15% - o tyle wzrośnie zatrudnienie
67 – liczba prezentowanych wnętrz
Ponad 600 – liczba miejsc w restauracji
1 450 – liczba miejsc parkingowych
9 500 – liczba dostępnych artykułów
37 700 m2 – powierzchnia sklepu
Ponad 200 mln zł – wartość inwestycji

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Olokolo (gość) (pink)

Pracownicy Ikea maja zakaz komentowania tego artykulu! Jedynie co moga, to glosic wszem i wobec ze burger z Donalda zapity kolom, zrobionej na wodociagowej wodzie, jest zdrowszy od schabowego z ziemniaczkami i kapustka zasmazana! :-)

pink (gość)

Gdyby nasi rodzimi, polscy producenci mebli produkowali wyposażenie wnętrz i meble w takim stylu i na takim poziomie designu i rozwiązań technicznych, to ja w życiu do IKEA nawet bym nie pojechała. Niestety to co proponuje Bodzio czy BRW to zupełnie inna kategoria, zresztą stąd też wynika sukces IKEA na całym świecie, na unikalności szwedzkiego stylu i umiejętności wykorzystania go przez projektantów.

olokolo (gość)

Super Ikea! Znow pogrzebie kilku lokalnych producentow mebli!
Wszyscy spiewamy--------Mamy Ikea'e, mamy Ikea'e......

Magia (gość)

Zgadzam się z Panią, ja tez chciałabym pojechać do IKEA komunikacją miejską a jest to duże utrudnienie. Nie chcę za każdym razem prosić kogoś aby ze mną pojechał a sama na samochód pozwolić sobie nie mogę. W ten sposób sklep traci przecież klientów.

toja45 (gość)

A dojazd komunikacją miejską IKEA przewidziała?
Naprawdę nie wszyscy posiadają samochody. Od kilku lat bardzo trudno dojechać na Bielany autobusem, jest jakiś jeden, stosunkowo rzadko kursuje i jest płatny. Kiedyś często robiłam zakupy w IKEA i na Bielanach, teraz okazjonalnie, gdy pojadę z kimś "mobilnym".
Chciałabym, aby na Bielany można było bez problemu dojeżdżać komunikacją.
pozdrawiam