Maciej Paska (z lewej) uczy się nowych trików na BMX-ie w skateparku Zajezdnia 31 Maciej Paska (z lewej) uczy się nowych trików na BMX-ie w skateparku Zajezdnia 31

Maciej Paska (z lewej) uczy się nowych trików na BMX-ie w skateparku Zajezdnia 31. Na tym rowerze ćwiczy od półtora roku (© Janusz Wójtowicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Młodzieżowe Centrum Sportu we Wrocławiu zaprasza miłośników sportów ekstremalnych na ferie do skateparku przy ul. Legnickiej

Za mało śniegu, żeby się poślizgać? Nie musisz podczas ferii siedzieć w domu. Weź przykład z tych, którzy jeżdżą na deskach, rolkach i rowerach. Gdy pogoda nie dopisuje, spotykają się w Zajezdni 31. To tam, przy ul. Legnickiej we Wrocławiu, mieści się jeden z największych i najlepiej wyposażonych skateparków w Polsce. Ze względu na ferie skatepark jest dłużej czynny - codziennie od godziny 10 do 22. Mariusz Linard, uczeń VII LO przy ul. Kruczej we Wrocławiu, jeździ drugi miesiąc na rolkach do jazdy agresywnej. Tu nauczył się pierwszych trików. Chwali atmosferę, która panuje w skateparku. Ktokolwiek przyjdzie do Zajezdni, może spotkać kogoś, kto mu wytłumaczy, jak opanować dany trik. Zapewnia, że nie ma konfliktów między tymi, którzy jeżdżą na deskach, rolkach i BMX-ach.

Spędź aktywnie Ferie na Dolnym Śląsku

Kamil Lipiński i Mariusz Drożdż przyjeżdżają z BMX-ami do Zajezdni regularnie, choć mieszkają w Żorach na Górnym Śląsku. Tym razem przyjechali, bo o tej porze roku najbliżej mogą po-ćwiczyć we Wrocławiu. Na pytanie, czy wolą jeździć na streecie (tzn. ulicami), czy w skateparku, odpowiadają, że zależy to od pogody i nastroju. Maciej Paska, uczeń Technikum nr 7 przy ul. Hauke-Bosaka we Wrocławiu, choć jeździ dopiero od półtora roku na BMX-ie, robi imponujące triki na przeszkodach. W czasie ferii jest tu prawie codziennie. Lubi przyjeżdżać na Legnicką, mimo że - jak twierdzi - park jest przystosowany bardziej dla rolkarzy.

Do Zajezdni 31 przychodzą zarówno dzieci z rodzicami, jak i osoby powyżej 20 lat, początkujący i zaawansowani. Więcej tu chłopaków, ale dziewczyny też próbują swoich sił. Aby wejść do środka, wymagany jest kask. Koszt wstępu wynosi 2-4 zł (zależy od godziny).

Zajezdnia 31

Skatepark Zajezdnia 31 przy ul. Legnickiej jest zadaszony, ogrzewany i oświetlony. W środku znajduje się wiele przeszkód dostosowanych do umiejętności tych, którzy jeżdżą profesjonalnie, m.in. minirampa, murki, banki, quarter pipe'y, funboksy, schodki. Jeśli nie masz jeszcze 18 lat, musisz wziąć od rodziców zaświadczenie, że się zgadzają na Twoje wejście do skateparku. Formularz oświadczenia możesz ściągnąć z www.mcs.wroc.pl (zakładka skatepark).

Czytaj także

  Komentarze (10)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Konrad Kowalski (gość)

  ale sie obnosi, przeciez on nawet barspina nie umie a już sie do gazety pcha!

  Leszek Miler (gość)

  Nooo też go kojarzę, jeździ czasami na takim pomniku na ostrowie tumskim, podobno to mistrz polski jest