Sprawdziliśmy, czy jesteśmy jeszcze organizatorem wrześniowej walki Tomasz Adamek - Władymir (Witalij) Kliczko. Czy po powrocie Rafała Kaplera, szefa Narodowego Centrum Sportu, ze Stanów Zjednoczonych coś się zmieniło. I wychodzi na to, że wciąż jesteśmy. Ale?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Nie rozmawiałem z Kaplerem po jego powrocie, lecz wiemy, że stolica zleciła jednej z agencji, by postarała się pozyskać tę imprezę. Na razie jednak rozmawiała z niewłaściwymi ludźmi. Kontaktowała się tylko z Ziggym Rozalskim. A jego nie ma w żadnym ciele, które może negocjować, podejmować decyzje - mówi nam Michał Janicki, szef departamentu spraw społecznych w urzędzie miasta Wrocławia.

Firma wynajęta przez stolicę to AEG Live, która zajmowała się m.in. organizacją niedoszłych, londyńskich koncertów Michaela Jacksona. Nota bene rodzina gwiazdora wniosła później cywilne oskarżenie (raczej bezpodstawne) przeciw firmie, że dla zysku zaniedbała zdrowie i bezpieczeństwo piosenkarza. Dodajmy, że AEG Live zarządza m.in. Prudential Center w Newark, gdzie często walczy Adamek. Stąd pewnie telefon do Rozalskiego.

- My nawet w tej chwili pracujemy nad tą walką, a Michael Brill z SMG jest właśnie w Nowym Jorku i negocjuje z Kathy Duvą, promotorką Adamka. AEG nie rozmawiała natomiast ani z Duvą, ani z promotorem Kliczki. Z naszego punktu widzenia wydaje się wszystko OK, Duva też to potwierdza i codziennie czuwamy, by tak zostało - uspokaja Michał Janicki.

Gdzie szukać naszej przewagi? - Brill zna się dobrze z Duvą. Organizował wiele wielkich eventów, łącznie z Super Bowl, a więc nie tylko bokserskich. Ma doświadczenie, co jest ważne na nowym, polskim rynku. Codziennie zresztą SMG wysyła korespondencję, dogrywa szczegóły, jaki ring, jaka scena etc. - tłumaczy Janicki.

Na razie więc Warszawa atakuje Adamka dosyć nieśmiało, zza podwójnej gardy. A my? A my jedną galę mamy już zaklepaną. 25 marca (sobota) w Nowej Rudzie miejscową publiczność spróbują porwać pochodzący stamtąd Rafał Petertil, Wojciech Bartnik i inni wojownicy.


Czytaj także

    Komentarze (3)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    donald (gość)

    Warszawa zaspała, a teraz próbuje odebrać imprezę bardzo ważną dla Wrocławia, która wiąże się z otwaciem Stadionu Miejskiego. Jak widać wracają stare czasy, Brawo!