XXVIII Sudecka Setka przeszłado historii. Systans 100 km wygrał Bartosz Gorczyca ze Skołyszyna

XXVIII Sudecka Setka przeszła już do historii. Na dystansie 100 kilometrów triumfował Bartosz Gorczyca (czas 9:06:18 godz.) z miejscowości Skołyszyn w województwie podkarpackim. Miejscowi wygrywali na krótszych dystansach.

XXVIII Sudecka Setka przeszła już do historii. W tym niezwykłym górskim, nocnym biegu ustanowiono kolejny rekord frekwencji. Na starcie w Rynku w Boguszowie-Gorcach stanęło bowiem aż 425 biegaczek i biegaczy (poprzedni rekord, z ubiegłego roku, wynosił 411 osób). Z latarkami w rękach lub na głowach z piątek o godz. 22 wyruszyli na trasę prowadzącą górskimi ścieżkami w okolicach Boguszowa-Gorc. Najwytrwalsi mieli do pokonania morderczy dystans Sudeckiej Setki, której 100-kilometrowa trasa prowadziła drogami leśnymi Gór Wałbrzyskich i Kamiennych, przez szczyty Trójgarbu, Chełmca, Dzikowca, Lesistej Wielkiej.
Na dystansie 100 kilometrów triumfował Bartosz Gorczyca (czas 9:06:18 godz.) z miejscowości Skołyszyn w województwie podkarpackim. Najszybsza z pań, Ewa Majer z Dobczyc, uplasowała się na trzeciej pozycji z czasem 10:20:01. Z biegaczy z naszego terenu najwyższą pozycję zajął Adrian Żeromski z Boguszowa-Gorc, który był na mecie piąty. Tuż za nim uplasował się Marcin Dudziński z Wałbrzycha.
Miejscowym poszło tym razem znacznie lepiej na krótszych dystansach. Nocny Maraton Górski, czyli trasę o długości 42 kilometrów najszybciej pokonał Alan Dobrowolski z Boguszowa-Gorc (3:38:48). Drugi był Sebastian Grodek z Chocianowa, a trzeci Łukasz Dziądziak z Oławy. Pierwszą z pań była Anna Grześkowiak z Wałbrzycha (4:38:00). Bieg na 72 kilometry wygrał Aleksander Łężniak z z Sobótki. Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Gruszka z Wałbrzycha.
Niemal wszyscy uczestnicy tegorocznej Sudeckiej Setki narzekali na upał, a zachwycali się wspaniała organizacją zawodów.