(© Marcin Oliva Soto)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nietrzeźwy kierowca może zapłacić nawet do 10 milionów złotych

Rocznie policjanci zatrzymują ma Dolnym Śląsku od 13,5 do 15 tys. kierowców po spożyciu alkoholu. Zamiast psioczyć na mundurowych, złapani kozacy kierownicy na podwójnym gazie powinni dać za to na...mszę w swojej parafii. Bo jeśli spowodowaliby wypadek, to z własnej kiszeni mogą zapłacić do 10 mln zł (2,5 mln euro) za pozbawienie swojej ofiary zdrowia. I do 2 mln złotych (500 tys. euro), za zniszczenie samochodu. Czytaj więcej na ten temat w dzisiejszej Gazecie Wrocławskiej.

Czytaj także

  Komentarze (24)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  ANONIM (gość)

  WITAM MAM TAKIE PYTANIE KUMPEL JECHAL OSTATNIO W SZWECJI OCZYWISCIE PISJANY UDERZYŁ W BARJERKE ZOSTAL ZATRZYMANY ILE POSIEDZI I JAKA KARA FINANSOWA MU GROZI . MA SZYKOWAC SZNURA I NA GÓRA

  Krystyna (gość)

  Zabierać pijanym debilom samochody wystawiać na licytację a pieniążki przeznaczać na pomoc medyczną i rehabilitacje dla poszkodowanych w wypadkach dlaczego to ogół społeczeństwa ma się dokładać .W tej sytuacji nie wsiądzie drugi raz za kierownicę bo nie będzie miał do czego i nie będzie się chwalił ile razy go złapali i nic mu nie zrobili.Najwyższy czas aby nasze władze o tym pomyślały no chyba że boją się utraty swoich pojazdów.Tu są potrzebne stanowcze decyzje i ktoś z jajami .

  gość (gość) (88)

  Nie ,czy Ty przeczytałeś to co napisałeś ? Myślę że tu nie o wysokość kary chodzi , ja takim ludziom jak Ty dałabym roboty społecznie . Posprzątał byś chodniki publicznie to może byś miał odrobinkę czasu żeby zacząć myśleć a za drugim razem do więzienia .

  gość (gość) (obywatel)

  Też jestem z Sycowa i normalnie nie mogę uwierzyć , zdarzyło mi się też zadzwonić w tej sprawie ale Policja się stawiała . Może faktycznie chodzi o kogoś "równiejszego" . Może w takim układzie zadzwoń do Oleśnicy i powiedz o tym zajściu , albo nawet do Wrocka niech ich powymieniają w takich małych miasteczkach jest zawsze kolesiostwo :)

  obywatel (gość)

  A w moim mieście Syców już dwa razy dzwoniłem po Policję i prosiłem o interwencję, bo kierowca był pijany. Nie przyjechali ani razu, mimo iż za drugim razem mieli dosłownie 200 metrów!!! Gość podjechał pod "Biedronkę" i wysiadł bardzo chwiejnym krokiem. Zadzwoniłem i podałem fakty wraz z numerem rej. auta (i to był chyba błąd). Czekałem 15 min. Gość zrobił zakupy (dwie zgrzewki piwa) i z wielkim trudem (nie mógł trafić kluczykiem do zamka) wsiadł i odjechał. Policja się nie zjawiła. Bohater opowieści jest w Sycowie osobą znaną i majętną. Cóż... są równi i równiejsi, ktoś powie. Ale czy trzeba czekać, ąż ktoś taki kogoś zabije???

  socjalista (gość)

  Wprowadzić taką samą zasadę jak w Szwecji,odpracowywać karę przy budowie dróg w czasie urlopu.