Za nami II turniej eliminacji województwa dolnośląskiego w ramach Kinder+Sport – trójki siatkarskie dziewcząt

Za nami II turniej eliminacji województwa dolnośląskiego w ramach Kinder+Sport – trójki siatkarskie dziewcząt. Do hali widowiskowo-sportowej w Centrum AQUA-ZDRÓJ w Wałbrzychu, zawitało 25 zespołów.

Ponad 5-godzinna rywalizacja rozpoczęła się miłym wydarzeniem – podczas uroczystego otwarcia turnieju, wręczono medale siatkarkom MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych za zdobycie 3 miejsca w rozgrywkach 3 ligi kobiet, dzięki czemu zespół z Wałbrzycha zagra w barażach o awans do 2 ligi. Sztabowi szkoleniowemu oraz siatkarkom pamiątkowe medale wręczyli z ramienia DZPS Stanisław Łopaciński oraz Mariusz Gawlik.

Później rozpoczęły się zmagania młodych siatkarek. Turniej został rozegrany z podziałem na grupy eliminacyjne. W nich zespoły mierzyły się systemem „każdy z każdym”, gdzie walczyły o awans do rundy finałowej. Arbitraż zawodów prowadziły zawodniczki grup młodzieżowych MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych (grupa mini siatkówki, młodziczki, kadetki, juniorki) a nad całością czuwał duet sędziowski Fabian Kurzawiński – Bartosz Wesołowski. W klasyfikacji generalnej do finału dolnośląskiego awans wywalczyło 8 najlepszych zespołów, wśród których znalazł się jeden wałbrzyski zespół - Chełmiec I w składzie Roksana Popiel, Martyna Mleczek, Viktoria Morawska.

Serdecznie gratulujemy młodym zawodniczkom i trenerowi Mieczysławowi Strameckiemu. Wielki finał dolnośląski już za tydzień, gospodarzem ponownie… Wałbrzych!

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!