Zaczęło się od karnego dla rywalek, ale później gole strzelały już nasze

Piłkarki ekstraligowego AZS PWSZ Wałbrzych trochę zrehabilitowały się za niezbyt udany mecz sprzed tygodnia, kiedy to zaledwie zremisowały 0:0 na wyjeździe z bardzo przeciętnym zespołem AZS PSW Biała Podlaska. Wałbrzyszankom, które mają ambicję zajęcia miejsca w pierwszej trójce rozgrywek, po takim wyniku cel nieco oddala się.

Jeszcze bardziej mogła skomplikować sytuację strata punktów w starciu w sobotę, 23 marca w Wałbrzychu z AZS-em Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. A z ekipą z Krakowa naszym dziewczętom zawsze grało się ciężko. Na szczęście nie tym razem.
Co prawda mecz zaczął się dla wałbrzyszanek fatalnie, bo w 11. minucie straciły bramkę po dobrze wykonanym przez Aleksandrę Nieciąg rzucie karnym, jednak już trzy minuty później było 1:1. Katarzyna Rozmus uderzeniem głową wpakowała wtedy piłkę do bramki rywalek. AZS PWSZ przejął inicjatywę na boisku i w 24. minucie prowadził 2:1. Tym razem gola zdobyła Klaudia Miłek.
Wałbrzyszanki strzeliły jeszcze rywalkom tzw. gola do szatni, bo w 45. minucie zamieszanie w polu karnym AZS UJ wykorzystała Karolina Ostrowska.
Po zmianie stron krakowianki próbowały odrobić stratę, ale to gospodynie podwyższyły wynik po celnym strzale w 62. minucie Klaudii Fabovej.
Skończyło się na 4:1. Następny mecz AZS PWSZ Wałbrzych rozegra dopiero w połowie kwietnia na wyjeździe z Mitechem Żywiec.