Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu pozyskało fundusze na dodatkowe zajęcia dodatkowe dla prawie 60 uczniów z terenów wiejskich.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zajęcia odbywają się w trzech gimnazjach: w Czarnym Borze, Starych Bogaczowicach i w Głuszycy. Prowadzone są przez nauczycieli z Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” – Dariusza Ciska i Marzennę Prokopowicz-Sawicką. Celem projektu „Robotyka i plastyka – dwa światy, jedna przyszłość” jest przybliżone gimnazjalistom możliwości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego. Twórcy projektu chcą także wzbudzić w młodych ludziach, głównie wśród dziewcząt, zainteresowanie naukami ścisłymi. Projekt potrwa do końca czerwca 2012 roku i obejmuje przeprowadzenie 72 godzin zajęć dydaktycznych. Na zakończenie zorganizowana zostanie wystawa prac stworzonych przez młodzież. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego - w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!