Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś rozwiązany został zarząd Platformy Obywatelskiej w Wałbrzychu. Teraz tworzony będzie nowy. Piotr Kruczkowski nie będzie się ubiegał o stanowisko w nowym zarządzie.

Piotr Kruczkowski nie jest już szefem powiatowych struktur PO. Do wałbrzyskiej PO ma wkroczyć komisarz. Decyzja została podjęta w sobotę na zjeździe władz wojewódzkich. Z oficjalnym wnioskiem wystąpił Jacek Protasiewicz, szef dolnośląskich struktur. Jak twierdzi Piotr Kruczkowski, to on zwrócił się do Grzegorza Schetyny, by w trybie pilnym zwołać dziś zarząd. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie decyzja zdziwiła innych działaczy PO w Wałbrzychu. Spotkanie PO było bowiem planowane na marzec. Wtedy miały być podjęte decyzje w tej sprawie. Jednak w piątek gruchnęła wiadomość o sobotnim spotkaniu. Pojawiają się komentarze, że miało to odwrócić uwagę od przesłuchania Stefanosa E., szefa Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji, który w piątek dostał zarzuty. Za bezprawne wpływanie na wynik wyborów grozi mu do pięciu lat więzienia.
Na razie nie wiadomo, kto będzie w nowym zarządzie Platformy. Jak się dowiedzieliśmy wykluczone mają być osoby, które są kojarzone z Romanem Ludwiczukiem, senatorem i byłym już członkiem PO. Zawiesił swoje członkostwo po tym, jak światło dzienne ujrzały nagrania jego rozmów z Longinem Rosiakiem.

Czytaj także

  Komentarze (6)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  grah (gość)

  Ej Piotrek lepiej zajmij się czymś innym,
  wydaje mi się, że Twój czas już minął.
  Widzę, że jesteś specjalistą od energetyki cieplnej.
  Mam kumpla po energetyce cieplnej może jakies lody zaczniecie
  kręcić, ja też mogę się zapisać do waszej spółki

  Zbych (gość)

  Piotr Kruczkowski zachowuje się niczym Wańka Stańka, kiedy inni lecą na pysk on pierwszy porządkowy wskazuje na umoczonych. Ale tylko idiota może nie wiedzieć, że wszystkie te aferki i afery działy się za aprobatą lub cichym przyzwoleniem Wańki. Dziś chce uchodzić za jedynego sprawiedliwego, żałosne. Tak jak żałosna staje się PO, kiedy udaje, że Kruczkowski niczym nie jest tu winny, stał się jedynie ofiarą w wałbrzyskim skandalu. Gratuluję wrocławskim działaczom PO dobrego samopoczucia. Ich hipokryzja bije z daleka a to oznacza, że wprowadzą "nowych" "starych" peowców i wszystko będzie po staremu. Zapominają jednak, że proces karny ujawni jeszcze nie jedno draństwo i drania i co znowu potrzebne będą czystki w PO?

  jacek (gość)

  Może wreszcie z urzędów znikną osoby wsadzone tam przez senatora, które tylko zajmują stanowiska nic w zamian od siebie nie dając.