Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha udanie walczyli w Sosnowcu

UKKS OBI Wałbrzych

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI” z Wałbrzycha mają za sobą ostatni start w 2018 roku. Młodzi karatecy z naszego miasta tym razem, 1 grudnia, wzięli udział w Open Karate Tournament Sosnowiec Cup. W turnieju zorganizowanym po raz pierwszy w największym mieście Zagłębia Dąbrowskiego, wzięło udział blisko dwustu zawodników (mających od 8 do prawie 40 lat).
W hali przy ul. Żeromskiego rywalizowano w dwóch formułach - Kata czyli walce z cieniem oraz Kumite z podziałem na płeć, wiek i wagę zawodników.
Ekipa z Wałbrzycha spisała się bardzo dobrze. Przywiozła z Sosnowca 5 medali, w tym jeden złoty, oraz po dwa srebrne i brązowe.

W konkurencji Kata wystartowało dwoje przedstawicieli UKKS-u „OBI” - rodzeństwo Julia i Dominik Obuchowscy. Dominik zajął trzecie miejsce, a Julia znalazła się tuż za podium. Utytułowana zawodniczka miała pecha, popełniła błąd i musiała zadowolić się czwartym miejscem.
Małe niepowodzenie zrekompensowała sobie w formule Kumite. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt 10-11 lat +35kg. W Kumite wzięli już udział wszyscy karatecy UKKS „OBI”, którzy pojechali do Sosnowca. Toczyli trudne walki z doświadczonymi i bardzo dobrze przygotowanymi przeciwnikami. Poradzili sobie jednak znakomicie. Oprócz złotego medalu Julii Obuchowskiej wywalczyli jeszcze cztery krążki. Bardzo dobrze spisał się również Dominik Obuchowski, który pomimo poważnej kontuzji ręki, stanął na drugim miejscu podium w kategorii chłopcy 14-15 lat +55kg. Srebrny medal zdobyła też Wiktoria Wacław. Debiutująca w tak dużej imprezie zawodniczka była druga w kategorii dziewcząt 12-13 lat – 45kg. Brązowy medal przypadł tym razem Mateuszowi Mielnikowi, który w bardzo dobrym stylu dotarł do podium, niestety kontuzjowana ręka nie pozwoliła na wygranie kolejnych walk.
Bez medalu z Sosnowca wrócił Maciej Czech, najmłodszy bo zaledwie 8 letni zawodnik ekipy z Wałbrzycha. Debiutujący w zawodach młody karateka stoczył bardzo dobrą walkę, ale niestety został trafiony w głowę przez co stracił pół punktu, i co dało jego przeciwnikowi wygraną.

– W sumie wyjazd można podsumować jako bardzo udany, a założenia Sensei Tomasza Obuchowskiego zostały przez zawodników zrealizowane – mówią w wałbrzyskim klubie. Sensei Obuchowski po raz kolejny na zawodach pełnił rolę jednego z sędziów, a w roli trenera występowała Sempai Agnieszka Obuchowska
Członków UKKS OBI, następne wyjazdy na zawody czekają w połowie stycznia 2019 roku.