Wytyczona trasa objazdu w związku z przebudową ulic Nałkowskiej i Hirszfelda na wałbrzyskiej Piaskowej Górze Wytyczona trasa objazdu w związku z przebudową ulic Nałkowskiej i Hirszfelda na wałbrzyskiej Piaskowej Górze

Wytyczona trasa objazdu w związku z przebudową ulic Nałkowskiej i Hirszfelda na wałbrzyskiej Piaskowej Górze (© materiał powierzony)

Zmiana organizacji ruchu na Piaskowej Górze. W środę (8 marca) zostaną wyłączone z ruchu kołowego i pieszego ulice Nałkowskiej i Hirszfelda.

Zmiana organizacji ruchu na Piaskowej Górze. W środę (8 marca) rozpoczynają się roboty drogowe związane z rozbudową ulic Nałkowskiej i Hirszfelda w Wałbrzychu. W związku z tym odcinek ten zostanie wyłączony z ruchu kołowego i pieszego. Na czas trwania prac, wyznaczona została trasa objazdu ulicami: Broniewskiego, Długą i Makuszyńskiego. Miejsce postoju autobusu szkolnego przesunięte zostanie poza teren budowy (ok. 50 m dalej od istniejącego przystanku). W związku z przebudową drogi, wykonawca inwestycji zwraca się z prośbą do osób, które parkują tam samochody o ich przestawienie. W ramach inwestycji planowane są cztery etapy zamknięć. O kolejnych zamknięciach i zmianach organizacji ruchu wykonawca będzie informował na bieżąco.

Inwestycja będzie obejmowała wymianę konstrukcji drogi wraz z nową nawierzchnią, przebudowę i remont nawierzchni chodników i ciągów pieszo-rowerowych, parkingów, zatok autobusowych, wykonanie oświetlenia ulicznego, wykonanie kanalizacji deszczowej. Roboty o wartości ponad 3,5 mln zł (netto) realizuje firma Skanska na zlecenie Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 38 tygodni. W tym samym czasie prowadzone będą również odrębne prace przez pracowników wałbrzyskich wodociągów, zakładu energetycznego, zakładu gazowniczego oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

inez (gość)

Ta mapka jest zła - sugeruje, że koło SP 15 możliwy jest przejazd wzdłuż bloku na Hirszfelda, a nie jest!