Największe Mobilne Akwarium w Europie liczące 15 tys. litrów morskiej wody, a w nim żywe rekiny można oglądać w ten weekend przy galerii Victoria w Wałbrzychu. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania z rekinami, które, jak zapewniają organizatorzy, wcale nie są takie krwiożercze, jak te przedstawiane w hollywoodzkich produkcjach.

Żywe rekiny w Wałbrzychu


Głównym celem tego przedsięwzięcia jest odwołanie się do uczuć publiczności i uświadomienie jej, że człowiek jest tylko ogniwem w fascynującym łańcuchu niepowtarzalnych cudów natury.

Organizatorzy o tym wydarzeniu
Znamy ponad 500 gatunków rekinów, ale w ciągu ostatnich 20 lat, prawie połowa z nich została wymordowana. To ma katastrofalny wpływ na faunę. Dlatego we współpracy z naukowcami i renomowanymi akwarystami morskimi na całym świecie staramy się stworzyć tzw „Bank dla Natury”. Rekiny są na ziemi od 350 mln. lat, a ich największym zagrożeniem jest człowiek. Dlaczego? PONIEWAŻ SIĘ ICH BOIMY.
Naszym celem jest obalenie mitu o krwiożerczości rekinów. Rekiny zabijają rocznie 5 do 10 osób, podczas gdy człowiek w tym samym czasie zabija 50 do 100 mln sztuk rekinów.


Źródło - organizator: SOS Sea

Akwarium można oglądać przy galerii Victoria do 20 października w godz. 10 - 18. Bilety 12 i 8 zł.