GKS Cartusia. Dominika Konkel po raz piąty z tytułem Mistrzyni Polski

Lucyna Puzdrowska
W Suwałkach zakończyła się rywalizacja XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - PODLASKIE 2022 w zapasach kobiet. Na starcie stanęło118 zawodniczek z 56 klubów, które w ramach OOM walczyły o medale Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W turnieju stoczono 197 pojedynków. Jak informuje Polski Związek Zapaśniczy, Dominika Konkel, zwyciężczyni ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, od 5 lat nie przegrała walki na krajowych matach i po raz kolejny, ku uciesze swojego taty Łukasza, który dzielnie jej sekundował, stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzowskiej imprezy.

Dominika Konkel, wielokrotna złota medalistka czempionatów krajowych, uczestniczka Mistrzostw Europy i Świata, do Suwałk pojechała w roli faworytki.

- Na pozór to wcale nie jest łatwa rola - pisze na facebooku Andrzej Pryczkowski z klubu GKS Cartusia Kartuzy. - W sporcie bowiem obowiązuje zasada "bij mistrza", ale... nie tym razem. Cztery zwycięstwa i cel osiągnięty w pięknym stylu.

Tym samym złoty medal w kategorii 43 kg jedzie ponownie na Kaszuby.

Druga z reprezentantek Cartusii - Paulina Rejter, zakończył start na 9. miejscu. Do strefy medalowej zabrakło jednego zwycięstwa.

Drużynowo na 56 uczestniczących w zawodach klubów, Cartusia uplasowała się na 13-15 miejscu. Trenerem "złotej" Dominiki jest Łukasz Konkel, prywatnie jej tata.