Elżbieta Węgrzyn

avatarElżbieta Węgrzyn

Wałbrzych
Dziennikarz Gazety Wrocławskiej, Panoramy Wałbrzyskiej i redaktor internetowy w latach 2009 - 2014

Sowiogórski Jarmark Średniowieczny w zamku Grodno

2013-04-21 10:00:23

W zamku Grodno od 28 kwietnia do 6 maja potrwa Sowiogórski Jarmark Średniowieczny znany wcześniej pod nazwą Jarmarkiem Świętej Agnieszki. Zamek każdego roku zaprasza na wielki średniowieczny kiermasz połączony z widowiskowymi pokazami. W tym roku każdego dnia majówki walimska warownia czynna będzie od godz. 9. Od rana do późnego popołudnia zaplanowano pokazy walk rycerskich, tańców średniowiecznych, oraz prezentacje dawnego rzemiosła. Każdego roku na dziedzińcu swoje wyroby prezentują garncarze, kowale, a także twórcy ozdób, dodatków i biżuterii. Ich wyroby będzie można kupić, a często również zobaczyć, jak one powstały. Przygotowano też atrakcje dla dzieci, które będą mogły zapoznać się z ginącymi zawodami i własnoręcznie wykonać proste naczynia i inne przedmioty. Nie zabraknie też pokazów i warsztatów rękodzielniczych dla dorosłych.

Poza pokazami walk rycerskich można też liczyć na prezentacje dawnych tańców, i zabaw plebejskich. Będzie też można nauczyć się strzelania z łuku i skorzystać z innych atrakcji kojarzonych ze średniowieczem.
Dla turystów przygotowane będą też konkursy z nagrodami. Odwiedzający zamek cenią też tutejsze propozycje gastronomiczne, każdego roku można tu skosztować zamkowych potraw i napitków.
Bilety wstępu na zamek kosztują 7 i 10 zł, a na zamek do walimskich sztolni 14 i 18 zł.

Jesteś na profilu Elżbieta Węgrzyn - stronie mieszkańca miasta Wałbrzych. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.