Po zwycięstwie w stolicy, zmierzyły się z liderkami Ligi Centralnej. Pierwszy taki mecz w sezonie

Przemysław Kaczałko
W meczu 10. kolejki Ligi Centralnej Kobiet Vitamineo Jelenia Góra zmierzyło się z Ruchem Chorzów. Choć w pierwszej połowie miejscowe stawiały czoła faworytkom, to druga połowa należała zdecydowanie do przyjezdnych. Warto zaznaczyć, że trenerka jeleniogórzanek po raz pierwszy w tym sezonie dała pograć wszystkim zawodniczkom.

Od początku spotkanie było wyrównane i wydawało się, że na fali zwycięstwa sprzed tygodnia (w stolicy z AZS AWF), podopieczne Dili Samadovej podejmą walkę z niepokonanymi liderkami Ligi Centralnej. Gdy w 24. minucie miejscowe przegrywały 7:10, podniosły się i chwilę później było 9:10, jednak do przerwy chorzowianki wypracowały sobie przewagę czterech bramek (9:13).

Po zmianie stron na parkiecie hali przy ul. Złotniczej rządziły już tylko przyjezdne, które z każdą minuta powiększały przewagę. W 34. minucie było już 9:17, a na 4 minuty przed końcem 18:31. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:35, ale z pozytywnych aspektów w grze Vitamineo można wymienić grę wszystkich zawodniczek wpisanych do protokołu, bowiem do tej pory na parkiecie zazwyczaj pojawiało się 8-9 szczypiornistek.

Warto dodać, że po latach na jeleniogórskim parkiecie można było zobaczyć Martę Gęgę, która w latach 2005-2009 występowała w stolicy Karkonoszy. Ponadto, między słupkami Vitamineo po raz pierwszy zaprezentował się nowy nabytek zespołu - Jolanta Trojanowska. Było też kilka debiutów, w tym 17-letniej Jany Los.

MKS Vitamineo Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów 21:35 (9:13)

Vitamineo: Wierzbicka, Trojanowska – Jarosz 4, Mazurkiewicz 4, Załoga 4, Kobzar-Witczak 3, Gałuszka 2, Zgleszewska 2, Bielecka 1, A. Los 1, Domin, J. Los, Wrotniewska, Bijan.
Ruch: K. Gryczewska, Ciesiółka – Doktorczyk 8, Salisz 7, Wiśniewska 7, Masalova 5, Iwanowicz 3, Bondarenko 2, M. Gryczewska 2, Jasińska, Bury, Gęga.
Kary: 14 minut (MKS) – 12 minut (KPR)
Sędziowali: Bartłomiej Kowalczyk (Zawadzkie), Tomasz Kubik (Kolonowskie).