10 dolnośląskich obiektów turystycznych w ruinie (ZDJĘCIA)

Artur Szałkowski
Nazistowskie Mauzoleum Dumy, Siły i Chwały w Wałbrzychu zostało zbudowane w latach 1936-1938 na północnym zboczu Niedźwiadków, według projektu Roberta Tischlera. Po wojnie zniszczono dwa orły na kamiennych kulach ze swastykami, które były posadowione po obu stronach wejścia na dziedziniec oraz stojący w jego centralnym miejscu, wysoki znicz. Ze względu na ponurą historię, nie ma planów jego odbudowy. Jest trwałą ruiną.
Nazistowskie Mauzoleum Dumy, Siły i Chwały w Wałbrzychu zostało zbudowane w latach 1936-1938 na północnym zboczu Niedźwiadków, według projektu Roberta Tischlera. Po wojnie zniszczono dwa orły na kamiennych kulach ze swastykami, które były posadowione po obu stronach wejścia na dziedziniec oraz stojący w jego centralnym miejscu, wysoki znicz. Ze względu na ponurą historię, nie ma planów jego odbudowy. Jest trwałą ruiną. Dariusz Gdesz
Na szlakach wakacyjnych wędrówek po Dolnym Śląsku obok wspaniałych zamków, pałaców, czy muzeów z unikatowymi eksponatami, natknąć się można na liczne zrujnowane obiekty z nie mniej ciekawą historią, którym także warto poświęcić uwagę. Przedstawiamy kilka z nich.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie