Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

24 października rozpoczyna się Przemyska Jesień Teatralna

Redakcja
Materiały prasowe
Przemyska Jesień Teatralna to jedna znajważniejszych imprez w kalendarzu kulturalnym regionu, będącą kontynuacją cyklicznej imprezy - Przemyskiej Wiosny Teatralnej. Inauguracja 24 października.

24 X (poniedziałek), g.18.00

ROK MIŁOSZA

Anna Świrszczyńska, Czesław Miłosz – dwugłos o życiu, miłości i odchodzeniu.
”Szczęśliwa jak psi ogon”

Reżyseria : Piotr Cyrwus (Kraków)
Obsada: Maja Barełkowska, Piotr Cyrwus, Przemyska Orkiestra Kameralna
Bilet : 20 zł, ulgowy szkolny 15 zł

Spektakl jest poetyckim dwugłosem o dzieciństwie, miłości, doświadczeniach wojny, troskach dnia codziennego. Ukazuje, jak bardzo różne są spojrzenia kobiety i mężczyzny na dokładnie te same zjawiska, jak bardzo różne jest ich przeżywanie i doświadczanie.
Nietypowa konwencja oraz piękne wiersze Anny Świrszczyńskiej (Moja matka, Panna Stasia, Odwaga, Przyjdź do mnie) i Czesława Miłosza (Spotkanie, Emigrować, Miłość) są doskonałą propozycją dla wszystkich miłośników pięknego słowa. Program gościł na Sztokholmskim Salonie Poezji 2009, w Krakowskim Salonie Poezji w Gdańsku oraz Salonie Poezji w Nowym Targu.

25 X (wtorek), g. 10.00

Teatr MASKA w Rzeszowie

Spektakl dla dzieci

„Pinokio” - Carlo Collodi

Adaptacja i reżyseria : Zbigniew Głowacki
Obsada: Andrzej Piecuch, Henryk Hryniewicki, Bogusław Michałek, Kamila Rybacka, Małgorzata Szczyrek, Tomasz Kuliberda, Marta Bury, Ewa Mrówczyńska, Maria Dańczyszyn
Bilet : 10 zł

Są teksty na czasie i są te ponadczasowe. Powstają i przemijają literackie mody, teorie pedagogiczne i psychologiczne, a historia stworzona przez Collodiego jest ciągle żywa i inspirująca. Przedstawienie jest opowieścią o dorastaniu w nie zawsze przyjaznym świecie i o miłości nadającej sens ludzkiemu życiu.

29 X (sobota), g.18.00

Teatr tm z Warszawy

„Kibice” – Elin Rachnew, przekład: Hanna Karpińska

Reżyseria : Tomasz Mędrzak
Obsada: Cezary Morawski, Tomasz Mędrzak, Agnieszka Sitek
Bilet : 25 zł

Elin Rachnew to miłośnik piłki nożnej, który dla swojej drużyny futbolowej jest gotów zrobić wszystko. Podobnie bohaterowie „Kibiców” - nie dostrzegają świata poza boiskiem. Oczekiwanie na rozstrzygający mecz, sam MECZ oraz głębokie rozczarowanie po meczu stwarza wiele sytuacji nieodparcie komicznych. Anegdoty o spadających z krzeseł widzach teatralnych, którzy nie mogą opanować spontanicznych wybuchów śmiechu, w tym przypadku są jak najbardziej prawdziwe.
6 XI (niedziela), Klub „Piwnice” , g. 17.00

„Druga przestrzeń . Śladami Czesława Miłosza” – koncert poezji śpiewanej

Obsada : Adam Dennison – wokal, fortepian
Bilet : 15 zł

Czesław Miłosz jest w polskiej literaturze zjawiskiem wyjątkowym. Jego intelektualne gry z odbiorcą pozwalają nie tylko spojrzeć na rzeczywistość wzrokiem wprawnym i ciągle świeżym, ale przede wszystkim są przeciwieństwem utartego, ściśle zmysłowego obrazu świata. Choć poeta nie wypiera się tego obrazu do końca, ba, pląsa nawet gdzieniegdzie pomiędzy niechlujnymi pociągnięciami pędzla, to jednak w kręgu jego zainteresowań jest to, co kryje się za płótnem. Niebywale mroźna wieczność. Kategoria spoza schematu ludzkiej myśli przybiera u autora "Trzech zim" postać stopionego i zastygłego w sekundzie czasu. To ona popycha go do pytania o istotę wszechrzeczy.

Koncert "Druga przestrzeń. Śladami Czesława Miłosza" jest próbą pójścia za poetą, który poszukuje najprawdziwszych definicji miłości, nadziei i wiary; próbą dotarcia do tych nieuświadomionych sensów, których odczytanie możliwe jest wyłącznie w przestrzeni intersemiotycznej - powiedział Adam Denninson.

13 XI (niedziela), g.17.00

Scena Młodych:

Teatr "Garderoba" z Centrum Kulturalnego w Przemyślu

„Oskar i pani Róża" – Eric – Emmanuel Schmitt

Przekład : Barbara Grzegorzewska
Obsada: Jeremiasz Jankowiak, Alicja Kunert, Tadeusz Tłuścik, Katarzyna Kramarz, Paweł Wcisło

Spektakl jest adaptacją książki autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta z 2002 roku, opowiadającej o chłopcu chorującym na białaczkę. Głównym bohaterem jest Oskar, który za namową opiekującej się nim pani Róży postanawia w ciągu 12 ostatnich dni swojego życia pisać listy do Boga.
Reminiscencje Horynieckie – Laureat Biesiady Teatralnej

Kompania Teatralna MAMRO z Warszawy

„Kolacja na cztery ręce” – Paul Barz,

Reżyseria: Grzegorz Reszka
Obsada: Tomasz Mitrowski, Sebastian Budnicki, Paweł Mitrowski
Bilet : 15 zł, ulgowy szkolny 10 zł

„Kolacja na cztery ręce” opowiada historię spotkania dwóch najwybitniejszych muzyków baroku – Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Haendla. To gorzka komedia o sztuce życia w wielkim świecie i o życiu w świecie wielkiej sztuki. Spektakl zyskał uznanie jury XXXII Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju. Aktorzy otrzymali III nagrodę za indywidualne dokonania twórcze czyli „Brązową Misę Borowiny”. Spektakl wyreżyserował Grzegorz Reszka. W menu zagwarantowano znakomitą zabawę, salwy śmiechu podane w postaci słodko-gorzko-kwaśnej komedii suto okraszonej alkoholem.

20 XI (niedziela), g.17.00

„Jakoś to będzie…” – Jacek Hempl

Reżyseria : Krzysztof Wierzbiański
Obsada: Sylwester Maciejewski, Jacek Kałucki
Bilet : 20 zł

Sztuka Jacka Hempla "Jakoś to będzie" jest komedią, właściwie zapisem dzisiejszej rzeczywistości, widzianą oczami dwóch bohaterów A i B. W przedstawieniu poruszane są tematy, na które często Polacy spierają się i dyskutują, gdyż "zna się na nich każdy": polityka, prawo, gospodarka, rolnictwo... Mowa jest również o etyce i kulturze naszego społeczeństwa, czyli jednym słowem "żyćko" w Polsce, na początku XXI wieku! To mądra komedia. Autor z ogromnym wyczuciem kieruje emocjami widzów. Pomaga w tym wyśmienita gra aktorów scen warszawskich: Sylwestra Maciejewskiego, który jest tak przekonujący, jakby całe życie był "przedsiębiorcą" rolnym i Jacka Kałuckiego, idealnie wpasowującego się w rolę irytująco praworządnego belfra.
W tym humorystycznym, ironicznym lustrze stworzonym przez Jacka Hempla warto się przejrzeć i roześmiać z własnego odbicia, aby potem być gotowym do zmian...

Poza wszystkim spektakl jest wart obejrzenia ze względu na przednią zabawę, której nigdy dość.

28 XI (poniedziałek), g.18.00

„Nigdy nie zakocham się" - Cezary Harasimowicz

Reżyseria : Grzegorz Chrapkiewicz
Obsada : Grażyna Wolszczak, Piotr Gąsowski.
Bilet : 35 zł

Komedia miłosno – kryminalna autorstwa Cezarego Harasimowicza. Pełna pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji, gdzie spryt miesza się z naiwnością, a pożądanie z nienawiścią. Z londyńskiej galerii ginie słynny 46 karatowy brylant „Grot Kupidyna” warty 2 miliony funtów. Policja rozpoczyna śledztwo w tej sprawie. W hotelowym pokoju nr 21 (przypadkiem?) spotyka się Diana – kobieta z przeszłością i Ernest – mężczyzna po przejściach. Z czasem okazuje się, że obydwoje mają coś wspólnego z zaginionym brylantem. 
Na pozór przypadkowa znajomość wyjawia wyrafinowanie i przebiegłość bohaterów. Zagmatwana sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej kiedy między Dianą a Ernestem rodzi się uczucie. Wartka akcja, inteligentne dialogi i nieprzewidywalność kolejnych wydarzeń to główne zalety sztuki. Oglądając „Nigdy nie zakocham się” będziemy świadkami odwiecznej walki płci, gdzie każda ze stron chce udowodnić swoją wyższość. Jak zakończy się historia obcych sobie osób, które połączyła miłość....do brylantów? A może przeciwnie wygra namiętność?

Bilety do nabycia w Kasie Centrum Kulturalnego w Przemyślu od wtorku do niedzieli w godz. 14.30-20.00.

KARNET : 105 zł

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto