AZS PWSZ poza pucharem

Bartosz Ogrodnik
Zakończyła się przygoda AZS PWSZ Wałbrzych w Pucharze Polski.

Zakończyła się przygoda AZS PWSZ Wałbrzych w Pucharze Polski. Zawodniczki Marcina Gryki w meczu 1/8 finału przegrały na własnym boisku z ekipą AZS Wrocław aż 0:6.

Po wyeliminowaniu w poprzedniej rundzie pierwszoligowego Rolnika Głogówek, przed wałbrzyszankami stało o wiele trudniejsze zadanie - pokonać AZS Wrocław. Osiągnięcie sukcesu było o tyle trudniejsze, że w barwach gospodyń zabrakło Aleksandry Bosackiej, Aleksandry Lizoń, Agaty Sobkowicz, Małgorzaty Mesjasz, Klaudii Miłek oraz Edyty Botor. Lista nieobecnych była więc długa, a zespół gości wystąpił w najsilniejszym składzie, z będącą ostatnio w wyśmienitej formie Dominiką Grabowską na czele.
Już w pierwszej połowie akademiczki z Wrocławia wypracowały sobie sporą przewagę i do 20. minuty głównie dzięki Darii Antończyk wałbrzyszanki nie straciły bramki. Pierwszy gol w meczu padł w 22. minucie, gdy po zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachowała się Małgorzata Grec. Przed przerwą golkiperka AZS PWSZ musiała jeszcze dwukrotnie wyciągać piłkę z siatki po dwóch trafieniach Dominiki Grabowskiej.
W przerwie trener wałbrzyszanek dokonał czterech zmian, czym dał sygnał, że pogodził się już z porażką. Zeszły podstawowe zawodniczki: Weronika Aszkiełowicz, Sofia Gonzalez, Katarzyna Brzeska oraz Anna Rędzia. W ich miejsce weszły piłkarki grające na co dzień w drugim zespole z Wałbrzycha: Aleksandra Wójcik, Natalia Staranowicz, Aleksandra Mazurek oraz Oliwia Mrozińska. AZS Wrocław kontynuował dominację na boisku i w drugiej połowie zaaplikował gospodyniom kolejne trzy bramki: najpierw hat-tricka skompletowała Grabowska, a potem dwa gole strzeliła Joanna Wróblewska (w tym jeden bezpośrednio z rzutu rożnego).

AZS Wrocław zdominował dziś rywala i wysoko wygrał. W nagrodę w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzy się z Medykiem Konin. AZS PWSZ Wałbrzych skupia się już wyłącznie na Ekstralidze, najbliższy mecz drużyna rozegra już w tę sobotę, a przeciwnikiem będzie AZS PSW Biała Podlaska.

AZS PWSZ Wałbrzych - AZS Wrocław 0:6 (0:3)
Grec 22, Grabowska 28, 42, 52, Wróblewska 89, 90.

AZS PWSZ: Antończyk - Aszkiełowicz (46 Mazurek), Konat, Konopka, Iwańczuk - Kowalczyk (35 Choińska), Brzeska (46 Staranowicz), Rędzia (46 Wójcik), Żurawska - Gonzalez (46 Mrozińska), Pluta J.

AZS: Bocian (55 Brzezina) - Turkiewicz, Grec, Gradecka, Zalwowska (66 Korda), Wróblewska, Ostrowska (75 Lipka), Grabowska (55 Olszewska), Koziarska (66 Maciukiewicz), Cichosz, Dereń.