Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Wałbrzycha. To jedna z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych

Adrianna Szurman
Adrianna Szurman
Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Wałbrzycha. To jedna z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych
Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Wałbrzycha. To jedna z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych Artur Marlinga/FB
Udostępnij:
Do Wałbrzycha dotarło już betlejemskie Światełko Pokoju. Przywiózł je z Wrocławia Artur Marlinga, komendant Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej. To jedna z najpiękniejszych tradycji świątecznych.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło bezpiecznie do Wałbrzych Moje Miasto - zameldował Artur Marlinga, komendant wałbrzyskiego Hufca ZHP. Przywiózł je z Wrocławia, gdzie w niedzielę odbyło się spotkanie Komendantów Hufców Chorągwi Dolnośląskiej ZHP, gra miejska dla drużyn, msza święta i uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Wcześniej światełko odebrano od Słowaków na granicy polsko - słowackiej.

- Od dzisiaj (poniedziałek 13 grudnia 2021) wałbrzyscy harcerze oraz zuchy będą roznosić Światełko Betlejemskie do szkół, przedszkoli, instytucji miejskich, szpitali, służb mundurowych, DPS-ów, organizacji pozarządowych oraz do przedsiębiorców, ale także do wszystkich z całego powiatu wałbrzyskiego - informuje Artur Marlinga.

Światełko dzięki Gromadzie Zuchów "Mali Wędrowcy" dotarło już do Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu Leonarda Górskiego.

W tym roku światełko roznoszone jest pod hasłem "światło nadziei".

To piękna tradycja, której historia zaczyna się w Betlejem, miasteczku na terenie w Autonomii Palestyńskiej, przez lata nękanym przez konflikty zbrojne. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

- W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę - czytamy na stronie poświęconej Światełku z Betlejem, które jest symbolem pokoju i pojednania.

Skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP dzielą się nim niosąc lampiony ze światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. Krzewią tym samym największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju we Wrocławiu

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Wałbrzycha. To jedna z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Wałbrzycha. To jedn...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie