Biegi masowe: Baczewski wygrał w Wałbrzychu

Zwycięzca XI Crossu Niepodległości pokonał pięć kilometrów w nieco ponad 18 minut.

W Wałbrzychu rozegrano XI Cross Niepodległości, ostatnią imprezę cyklu Grand Prix Idol 2010. W biegu, którego trasa prowadziła po Podzamczu, największym wałbrzyskim osiedlu wzięło udział 48 osób. W najważniejszych kategoriach - Open zwyciężyli Halina Szczęsna – Radzikowska i Bartłomiej Baczewski. Baczewski na pokonanie 5 kilometrów potrzebował 18 minut i 8 sekund. Za nim uplasowali się Robert Kubiak (18:26) i Piotr Holly (18:30). Szczęsna – Radzikowska na dystansie niespełna 3kilometrów wyprzedziła Monikę Dubarek (11:42) i Renatę Baczewską (11:56).