Bielawianka wygrała w Wołowie

PG
Lider musiał się jednak napracować

Siatkarze Bielawianki Bester Bielawa, lidera trzeciej ligi pokonali na wyjeździe 3:2 Ultra Ochronę TKKF Wołów. O tym jak zacięte było to spotkanie i na jakim stało poziomie może świadczyć fakt, że lider, który dotąd w całym sezonie stracił tylko jednego seta, tym razem aż w dwóch partiach musiał uznać wyższość rywala i po raz pierwszy stracił jeden punkt. Gospodarze wygrali już pierwszą partię 27:25. Później zespół z Bielawy zmobilizował się i w dwóch, kolejnych setach zwyciężył 25:22 i 25:23. Czwartą odsłonę, po zaciętej końcówce 26:24 wygrała Ultra Ochrona TKKF i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie break. W nim Bielawianka była zdecydowanie górą 15:7. Po tym zwycięstwie wiadomo już, że zespół z Bielawy zajmie pierwsze miejsce w tabeli po fazie zasadniczej sezonu. Co prawda ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania, ale nie mogą one już niczego zmienić. Bielawianka Bester będzie walczyła w turniejach o II ligę.