Boguszów-Gorce: Zapaśniczki Herosa z kompletem medali w Mistrzostwach Śląska

Znakomity występ mają za sobą młode zapaśniczki klubu Heros Boguszów-Gorce. Cztery podopieczne trenera Dariusza Piaskowskiego wzięły udział w Otwartych Mistrzostwach Śląska Dzieci i Dziewcząt w zapasach w stylu wolnym i każda z nich zdobyła medal.

Turniej w Rudzie Śląskiej był pierwszym w tym roku startem dziewcząt z Boguszowa-Gorc.
Na najwyższym stopniu podium stanęła tam Zuzia Wołowicz, która podobnie jak jej klubowe koleżanki: Magda Piaskowska i Miriam Błaszkowska stoczyła cztery pojedynki i trzy z nich wygrała. Magda i Miriam zdobyły jednak srebrne medale.

Ze srebrem wróciła też z Górnego Śląska Regina Błaszkowska. Ona wystartowała w starszej i bardzo mocno obsadzonej kategorii wiekowej – młodziczek (do 46 kg). Po wygraniu dwóch walk, w finale zmierzyła się z rywalką z klubu ZKS Gogolin. W drugiej rundzie walki zawodniczka Herosa przegrywała minimalnie 10:11 i niewiele brakowało jej do zdobycia przewagi. Tym razem jednak przeciwniczka okazała się lepsza i Regina musiała zadowolić się srebrnym medalem.

W sumie podopieczne trenera Piaskowskiego stoczyły w Rudzie Śląskiej 15 walk i tylko trzy razy schodziły z maty pokonane.
W turnieju startowały zawodniczki z 24 klubów z całej Polski oraz ekipa z Węgier.